LUBACZÓW: Zapobiegł tragedii, został doceniony

3

St. chor. sztab. Krzysztof Cozac z lubaczowskiej placówki Bieszczadzkiego Oddziału Straży Granicznej, który w połowie kwietnia uratował 5-latka przed utonięciem, został teraz doceniony przez samorząd powiatu lubaczowskiego. List pochwalny trafił w jego ręce od Starosty Lubaczowskiego Zenona Swatka.

Przypomnijmy historię, do której doszło w połowie kwietnia.

W sobotnie (13.04) popołudnie st. chor. sztab. SG Krzysztof Cozac, który na co dzień pełni służbę w Placówce SG w Lubaczowie, spacerował w rodziną w okolicach Lubaczówki. W pewnym momencie starsza z córek zauważyła w wodzie dziecko, które raz po raz pojawiało się na powierzchni, by chwilę później znikać pod wodą. Krzysztof Cozac natychmiast ruszył mu na ratunek, wskoczył do wody i po chwili udało mu się wyciągnąć chłopca na brzeg. 5-latek był już mocno wyziębiony, nie można było się z nim skontaktować. Wkrótce na miejscu pojawiły się służby ratunkowe, które przejęły akcję. Do tragedii nie doszło tylko dzięki reakcji K. Cozaca i właśnie tę bohaterską postawę doceniły władze powiatu lubaczowskiego.

Funkcjonariusz BiOSG odebrał z rąk Starosty Lubaczowskiego Zenona Swatka list gratulacyjny za swój czyn, wystosowany przez Samorząd Powiatu i Starostę.

Wręczony przez Starostę list jest formą podziękowania za wzorową postawę oraz dowodem uznania za profesjonalizm, a także spawane i konsekwentne działanie, które pozwoliły na uratowaniem ludzkiego życia. Lubaczowianin otrzymał także pakiet albumowych wydawnictw powiatu – czytamy na stronie powiatu lubaczowskiego.


3 komentarze

  1. Panie Starosto to wszystko na co było stać urząd, który Pan reprezentuje, list gratulacyjny i albumy, kreatywność na najwyższym poziomie i wcale nie chodzi tutaj o korzyści finansowe. Gratuluje, najważniejsze żeby do zdjęcia wszyscy się przytulili. Krzysiek szacunek.

zostaw odpowiedź

Please enter your comment!
Please enter your name here