Tomasz Róg nowym dyrektorem Muzeum Kresów w Lubaczowie

4

Tomasz Róg zastąpi Stanisława Piotra Makarę na stanowisku Muzeum Kresów w Lubaczowie. Decyzję o powołaniu podjął w czwartek (13.06) Zarząd Powiatu Lubaczowskiego.

Powołanie nowego dyrektora to konsekwencja decyzji Zarządu Powiatu Lubaczowskiego o odwołaniu dotychczasowego szefa placówki – Stanisława Piotra Makary. Wakat na stanowisku kierowniczym instytucji kultury podległej samorządowi powiatowemu nie trwał długo. W czwartek (13.06) Zarząd podjął decyzję o powołaniu Tomasza Roga na stanowisko dyrektora Muzeum Kresów na okres siedmiu lat. Ten rozpocznie pełnienie funkcji w najbliższy poniedziałek. Tomasz Róg przez ostatnie lata był dyrektorem Centrum Kultury i Sportu w Cieszanowie, a wcześniej pełnił funkcję zastępcy dyrektora tej instytucji.

Tomasz Róg – ur. w 1980 r. w Lubaczowie, absolwent historii na Katolickim Uniwersytecie Lubelskim w Lublinie, historyk regionalista, pomysłodawca i redaktor „Cieszanowskich Zeszytów Regionalnych” (dotychczas ukazało się pięć tomów), odznaczony: Odznaką Honorową za Zasługi dla Związku Sybiraków (2012), Krzyżem Czynu Zbrojnego Polskiej Samoobrony na Kresach Wschodnich Rzeczypospolitej Polskiej (2014), Brązowym Medalem „Za Zasługi dla Pożarnictwa” (2014), Medalem „Pro Patria” (2016). Jest autorem wielu publikacji na temat historii regionu i poszczególnych miejscowości.

4 komentarze

zostaw odpowiedź

Please enter your comment!
Please enter your name here