Należąca do Grupy Kapitałowej PGNiG Polska Spółka Gazownictwa otworzyła oficjalnie w poniedziałek (10.06) Gazownię w Lubaczowie. Inwestycja ma zapewnić najwyższe standardy usług odbiorcom gazu. Jak informuje spółka Gazownia obejmie swoim zasięgiem 56 tysięcy osób w 89 miejscowościach w powiecie lubaczowskim.
Podkarpacie jest regionem o bardzo dobrym stopniu gazyfikacji. Według oficjalnych danych aż 150 spośród wszystkich 160 gmin województwa ma dostęp do gazu ziemnego. Mimo znacznego stopnia zaawansowania infrastruktury PSG dba o nowe inwestycje. Pracownicy nowo otwartej Gazowni będą obsługiwać niemal 570 km sieci, w tym stalowe gazociągi średniego ciśnienia, a także 15 stacji gazowych. Inwestycja ta poprawi bezpieczeństwo dostaw gazu do odbiorców i skróci czas usuwania ewentualnej awarii. Do tej pory rejon Lubaczowa obsługiwali pracownicy Pogotowia Gazowego z oddalonego o ponad 40 km Jarosławia.
Obecna na oficjalnej uroczystości poseł Anna Schmidt – Rodziewicz, która znacząco przyczyniła się do otwarcia jednostki, podziękowała Polskiej Spółce Gazownictwa za utworzenie Gazowni. Stwierdziła, że dzięki temu mieszkańcy Lubaczowa i całego powiatu będą mogli liczyć na profesjonalną obsługę i sprawniej załatwić wszystkie sprawy. Poseł powiedziała również, że otwarcie Gazowni to element realizacji rządowej polityki zrównoważonego rozwoju.
Starosta lubaczowski Zenon Swatek podkreślił, że inwestycja ta jest niezwykle istotna dla Lubaczowa i pokazuje, że również w takich miastach warto inwestować.
Robert Perkowski, Wiceprezes PGNiG stwierdził natomiast
Mieszkańcy coraz chętniej wybierają gaz ziemny do ogrzewania domów i przygotowywania posiłków. Cieszy nas ta rosnąca tendencja, gdyż jest to paliwo konkurencyjne cenowo i przyjazne środowisku, którego zastosowanie przyczynia się do poprawy jakości powietrza. Naszym klientom chcemy zagwarantować jak najlepszą jakość obsługi. Jestem przekonany, że nowa gazownia będzie Państwu dobrze służyła
Marian Żołyniak, Prezes Zarządu Polskiej Spółki Gazownictwa, który otwierał Gazownię stwierdził, że jest to kolejny element realizowanej przez PSG strategii rozwoju infrastruktury dystrybucyjnej, zakładającej poprawę bezpieczeństwa dostaw i systematyczną modernizację sieci. Tworzenie nowych placówek PSG przyczynia się do likwidacji tzw. białych plam na gazowej mapie kraju, wspiera lokalny rozwój gospodarczy i powstawanie nowych miejsc pracy. Jak podkreślił, Spółka realizuje obecnie jeden z najambitniejszych od lat programów rozbudowy infrastruktury. Po jego zakończeniu w 2022 r., 90 proc. mieszkańców Polski będzie miała zapewniony dostęp do sieci gazowej.
Przedstawiamy galerię z wydarzenia.
fot. Mariusz Pajączkowski
mp, elubaczow.com
Bądź na bieżąco i zostań jednym z ponad 15 tysięcy naszych obserwujących!
Ile przybędzie miejsc pracy i o ile stanieje gaz?
nie po to wujek Waldek Pawlak negocjowal aby tanialo
Gaz zapewne nie stanieje, ale cieszy co innego. Nie jest to obiecywany wcześniej „punkt obsługi”, ale „gazownia”. Będą więc na miejscu mechanicy, serwisanci. Przydałoby się więcej szczegółów co do obsady gazowni.
Czy to prawda ze piece w Baszni [kopalnia] maja zpotrzebowanie 12 ton na 1 godzine
Pani poseł się cieszy ale nie wie że obsluge klienta w zakresie rozliczeń, umów prowadzi PGNIG…
czy p.posel jest nauczcielem
Wiadomo już coś o tych badaniach Geofizyki Toruń. Brak info na ten temat