Współpraca powiatów lubaczowskiego i tomaszowskiego

0

Powiat lubaczowski i powiat tomaszowski zacieśniają współpracę. W czwartek (06.06) Starosta Lubaczowski Zenon Swatek i Wicestarosta Tomaszowski Jarosław Korzeń podpisali list intencyjny pogłębiający wspólne relacje i działania.

Oba samorządy chcą pogłębiać promocję turystyczną oraz współpracę gospodarczą rejonu Roztocza. Wspólne działania uwzględniają Transgraniczny Park Biosfery „Roztocze” oraz geopark „Kamienny las” na Roztoczu. Mają na celu rozwijanie m.in. promocji walorów przyrodniczych i geoturystycznych, organizacji wspólnych imprez i wydarzeń promocyjnych, tworzenia partnerstw w projektach, a także rozwój infrastruktury komunikacyjnej.

Możliwość pogłębienia współpracy między powiatami sąsiadujących województw, dało wcześniejsze podpisanie deklaracji o współpracy na rzecz wzmocnienia spójności oraz zrównoważonego rozwoju Podkarpacia i Lubelszczyzny przez Marszałków Władysława Ortyla i Jarosława Stawiarskiego, o którym informowaliśmy.

Wkrótce zostanie także podpisane porozumienie o współpracy z Uniwersytetem Marii Curie-Skłodowskiej z Lublina, związane z utworzeniem „Trasy geoturystycznej Roztocza Wschodniego”.

fot. Mariusz Pajączkowski

mp, elubaczow.com, powiatlubaczowski.pl


Bądź na bieżąco i zostań jednym z ponad 14 tysięcy naszych obserwujących!
Śledź profil Redakcja Elubaczow na Facebooku.

zostaw odpowiedź

Please enter your comment!
Please enter your name here