Nietrzeźwi kierowcy zatrzymani dzięki reakcji świadków

0

Dzięki czujności świadków policjanci w ciągu jednego dnia zatrzymali trzech pijanych kierowców. We wszystkich przypadkach badanie stanu trzeźwości wykazało, że mieli oni po prawie 3 promile alkoholu.

W niedzielę tuż przed godz. 12, dyżurny lubaczowskiej jednostki otrzymał zgłoszenie o zatrzymaniu nietrzeźwego kierowcy. Policjanci po przybyciu na miejsce ustalili, że troje funkcjonariuszy Straży Granicznej, jadących na szkolenie, na trasie Płazów- Ruda Różaniecka, zatrzymało kierowcę volkswagena, którego styl jazdy wskazywał, że może być pod wpływem alkoholu. Strażnicy graniczni zatrzymali kierowcę i wyjęli kluczyki ze stacyjki. Podejrzenia okazały się słuszne, gdyż badanie stanu trzeźwości 41-letniego mieszkańca gminy Narol wykazało, że miał ponad 2,5 promila alkoholu w organizmie.

Podobna sytuacja miała miejsce również w niedziele po godz. 17, pomiędzy miejscowościami Niemstów – Stary Lubliniec. Mieszkaniec Cieszanowa zatrzymał motorowerzystę, który według niego mógł być nietrzeźwy. Podejrzenia okazały się słuszne, badanie stanu trzeźwości 31-letniego mieszkańca gminy Obsza (powiat biłgorajski) wykazało, że miał ponad 2,6 promila alkoholu w organizmie.

Trzeci nietrzeźwy kierowca został zatrzymany w Lubaczowie, także w niedzielę po godz. 20. Do dyżurnego zadzwonił mężczyzna i powiedział, że zatrzymał kierowcę, który zajechał pod sklep i chwiejnym krokiem wyszedł z samochodu marki Audi. Gdy policjanci przybyli na miejsce, rozpytali świadków, którzy tam byli i potwierdzili wersję zgłaszającego. Policjanci sprawdzili stan trzeźwości 39-letniego mieszkańca gminy Lubaczów, który miał 2,9 promila alkoholu w organizmie. Jak się okazało po sprawdzeniu w policyjnych bazach danych, mężczyzna posiada aktualny sądowy zakaz prowadzenia pojazdów.

Wszyscy trzej kierowcy odpowiadać będą przed sądem za przestępstwo jazdy w stanie nietrzeźwości, a ostatni dodatkowo za przestępstwo niestosowania się do zakazu sądowego.

elubaczow.com, KPP Lubaczów


zostaw odpowiedź

Please enter your comment!
Please enter your name here