Budowa basenu w Lubaczowie z opóźnieniem

20

Opóźnia się rozpoczęcie drugiego etapu budowy basenu miejskiego w Lubaczowie. Jak informuje burmistrz Krzysztof Szpyt, jest to związane z ubieganiem się o dodatkowe finansowanie.

Budowa krytej pływalni w Lubaczowie rozpoczęła się początkiem 2018 roku. Jej pierwszy etap zakończono jesienią, a urzędnicy obiecywali wtedy, że sukcesywnie „w najbliższych tygodniach” będą ogłaszać przetargi na realizację kolejnych prac. Minęło jednak pół roku, a na stronie internetowej miasta ogłoszenie o przetargu się nie pojawiło. O przyczyny tej sytuacji pytał burmistrza podczas ostatniej sesji Rady Miejskiej radny Rafał Dudzic.

Burmistrz Krzysztof Szpyt wyjaśnił, że opóźnienie wynika z faktu ubiegania się przez miasto o dodatkowe finansowanie zewnętrzne.

–  Złożyliśmy wniosek o dofinansowanie inwestycji do Marszałka Województwa Podkarpackiego. Zgłaszając nasz obiekt jako budynek pasywny, czyli faktycznie samowystarczalny energetycznie, mamy możliwość ubiegania się o dodatkowe pieniądze. Jest to dla nas ważne, bo jeśli wniosek uzyskałby dofinansowanie zmniejszymy koszt własny włożony w realizację tego budynku. Licząc na spore dodatkowe środki podjąłem decyzję, by na dwa – trzy miesiące wydłużyć czas realizacji. W perspektywie zadań, które nas czekają, dla naszego miasta każdy milion jest ważny.

Mieszkańcy liczą, że dofinansowanie uda się uzyskać i długo wyczekiwana inwestycja będzie w końcu zrealizowana.

AH, hp, elubaczow.com

20 komentarze

  1. To że Burmistrz chce pozyskać dodatkowe pieniądze na basen aby odciążyć budżet miejski to źle? To że zapadła decyzja o przebudowie sali widowiskowej która była ostatnim reliktem tego komunistycznego skansenu to źle? U kogo wy się leczycie?

zostaw odpowiedź

Please enter your comment!
Please enter your name here