W niedzielę świętować będą pszczelarze

3

Co roku podkarpaccy pszczelarze z okazji swojego święta organizują Majówkę Pszczelarską. W tym roku świętować będą 2 czerwca w Kresowej Osadzie w Baszni Dolnej.

Wydarzenie jest doskonałą okazją dla pszczelarzy, którzy mogą wymienić się doświadczeniami, ale także dla mieszkańców. Odwiedzający mogą zaopatrzyć się w różne gatunki miodów bezpośrednio od producentów, pyłków, propolisu, kosmetyków, świec i innych wyborów na bazie miodu.

Święto stało się nie tylko sposobnością do promocji miodu, ale także do nagrodzenia tych, którzy dbają o to, by miód z ich pasiek był wyjątkowy. Osobom szczególnie zasłużonym dla pszczelarstwa wręczone zostaną odznaczenia resortowe oraz odznaki honorowe „Zasłużony dla Rolnictwa” przyznane przez Ministra Rolnictwa i Rozwoju Wsi.

Wydarzeniu towarzyszyć będą konkursy na „Najlepszy Miód Ziemi Lubaczowskiej” i „Najlepszą potrawę na bazie miodu”, występy artystyczne dzieci z Zespołu Szkolno-Przedszkolnego w Baszni Dolnej, Kapeli Pszczelarskiej z Horyńca-Zdroju, Grupy Wokalnej „BiesBand” z Przemyśla i Kapeli Zwierzynieckiej ze Zwierzyńca. Otwarta zostanie także „Biblioteka pod chmurką”, odbędzie się kiermasz kulinarny kół gospodyń wiejskich, nie zabraknie wspólnego grillowania, a dla dzieci przygotowane będą atrakcje.

Organizatorami wydarzenia są: Gmina, Lubaczów, Wojewódzki Związek Pszczelarzy w Rzeszowie, Koło i Stowarzyszenie Pszczelarzy Ziemi Lubaczowskiej „EKO-BARĆ”.

AH, elubaczow.com


Bądź na bieżąco i zostań jednym z ponad 14 tysięcy naszych obserwujących!

3 komentarze

zostaw odpowiedź

Please enter your comment!
Please enter your name here