Wojewódzka Majówka Pszczelarska w Horyńcu-Zdroju [ZOBACZ ZDJĘCIA]

0

W niedzielę (21.05) Horyniec-Zdrój gościł pszczelarzy z regionu na XII Wojewódzkiej Majówce Pszczelarskiej. Tego dnia w miejscowym Parku Zdrojowym swój finał miał także trwający od piątku (19.05) na Ziemi Lubaczowskiej I Ogólnopolski Festiwal Questingu. Patronat honorowy nad tymi wydarzeniami sprawował Marszałek Województwa Podkarpackiego Władysław Ortyl.

Fot. horyniec-zdroj.pl

Uroczystości rozpoczęły się mszą św. w intencji pszczelarzy, której przewodniczył o. Waldemar Czerwonka – proboszcz Parafii w Horyńcu-Zdroju. Podczas części oficjalnej uroczystości, która odbyła się w Parku Zdrojowym życzenia pszczelarzom złożyła Poseł na Sejm RP Anna Schmidt-Rodziewicz i starosta lubaczowski Józef Michalik. W majówce uczestniczyli ponadto Prezes Zarządu Polskiego Związku Pszczelarskiego Waldemar Kudła, Prezes Zarządu Wojewódzkiego Polskiego Związku Pszczelarskiego w Rzeszowie Tadeusz Dylon oraz Roman Krawczyk – Prezes Stowarzyszenia Pszczelarzy Ziemi Lubaczowskiej EKO-BARĆ.

Majówka była m.in. okazją do wręczenia osobom szczególnie zasłużonym dla pszczelarstwa odznak honorowych „Zasłużony dla Rolnictwa” przyznanych przez Ministra Rolnictwa i Rozwoju Wsi. Nie zabrakło wystawców i licznych występów artystycznych. Tego dnia w Parku Zdrojowym odbył się również finał I Ogólnopolskiego Festiwal Questingu, który trwał w powiecie lubaczowskim od piątku. Jego organizatorem był przez Związek Międzygminny „Ziemia Lubaczowska”.

Galeria zdjęć, fot. horyniec-zdroj.pl.

elubaczow.com, horyniec-zdroj.pl


Bądź na bieżąco i zostań jednym z ponad 14 tysięcy naszych obserwujących!
Śledź profil Redakcja Elubaczow na Facebooku.

zostaw odpowiedź

Please enter your comment!
Please enter your name here