Tydzień Bibliotek z MBP w Lubaczowie

1

8 maja rozpoczęły się obchody XVI edycji programu Tydzień Bibliotek – święta książki i czytelników. Miejska Biblioteka Publiczna w Lubaczowie i w tym roku włączyła się w organizację wydarzeń i zaprasza w swoje progi.

Tegoroczny Tydzień Bibliotek obchodzony jest pod hasłem #biblioteka. Za tym słowem kryją się ludzie, zbiory, spotkania, wydarzenia, imprezy i konkursy. Współczesna biblioteka jest mocno zakorzeniona w historii, a jednocześnie śmiało spogląda w przyszłość. Udowodnić to chce Miejska Biblioteka Publiczna w Lubaczowie, która w czwartek, 9 maja o godz. 10:00 zaprasza na akcję Cała Polska Czyta Dzieciom czyli spotkanie autorskie z Witoldem Cencorą. W piątek, 10 maja o godz. 17:00 w instytucji zagości Małgorzata Warda.

W sobotę, 11 maja bibliotekarze i czytelnicy tradycyjnie wsiądą na jednoślady i wyruszą w rajd rowerowy Odjazdowy Bibliotekarz. W tym roku trasa biec będzie przez Lubaczów, Borchów, Oleszyce, Zabiała, Lubaczów. We wtorek, 14 maja o godz. 10:00 odbędzie się spotkanie dla młodzieży z archeologiem Krzysztofem Ormianem, który opowie o swojej przygodzie z archeologią i przedstawi wykład „Archeologia i antropologia w służbie kryminalistyki”. Tydzień Bibliotek zakończy się w środę 15 maja warsztatami dla dzieci „Czyńcie cywilizację miłości” (Irena Sendlerowa).

AH, elubaczow.com

1 komentarz

zostaw odpowiedź

Please enter your comment!
Please enter your name here