Uroczystości 75. rocznicy pacyfikacji wsi Rudka [NASZA FOTORELACJA]

3

Ciągle żywa pamięć o bolesnych wydarzeniach historycznych zgromadziła w niedzielę (28.04) wiele osób przy pomniku pomordowanych mieszkańców Rudki. Przybyli licznie okoliczni mieszkańcy, oraz potomkowie Ofiar tych strasznych wydarzeń.

fot. Mariusz Pajączkowski

Jak informowaliśmy w zapowiedzi wydarzenia, w Rudce, po której dziś pozostały jedynie pola, zamordowano 65 osób w tym kobiety i dzieci.

Mszę św. w intencji pomordowanych odprawił proboszcz parafii w Nowym Bruśnie ks. Bogusław Kornaga. Po Mszy św. nastąpiła część artystyczna w wykonaniu dzieci i młodzieży ze Szkoły Podstawowej w Nowym Lublińcu. Krótkie przemówienie wygłosił także burmistrz Miasta i Gminy Cieszanów Zdzisław Zadworny, w którym zwrócił uwagę na 25-letnią już tradycję spotkań w tym miejscu pamięci. Następnie odbyło się złożenie kwiatów pod pomnikiem pomordowanych przez przybyłe delegacje. Całości towarzyszyła oprawa muzyczna w wykonaniu Orkiestry Dętej Towarzystwa Muzycznego w Lubaczowie.

Fot. Mariusz Pajączkowski 

mp, elubaczow.com

3 komentarze

  1. Szanowni państwo nie wprowadzajcie ludzi w błąd.Pragnę poinformować wszystkie osoby zainteresowane tym wydarzeniem ze Organizacja Stowarzyszenia Spadkobierców Polskich Kombatantów II Wojny Światowej w Horyńcu Zdroju nie istnieje .Podaję przykład ”Zarząd Okręgu Lubaczowskiego Stowarzyszenia Spadkobierców Polskich Kombatantów II Wojny Światowej na wniosek Głównej Komisji Rewizyjnej Stowarzyszenia Spadkobierców Polskich Kombatantów II Wojny Światowej w Warszawie na Nadzwyczajnym Zjeżdzie w Okręgu Lubaczowskim Stowarzyszenia , który odbył się dnia 6 kwietnia w Domu Dziennej Opieki im ks. Zygmunta Gorazdowskiego przy Parafii Św Stanisława BM W LUBACZOWIE PRZEPROWADZIŁ WYBORY WŁADZ ZARZĄDU OKRĘGU I PRZY GŁÓWNEJ KOMISII REWIZYJNEJ ODWOŁAŁ ZE STANOWISKA PREZESA W HORYŃCU ZDROJU BYŁEGO MILICJANTA A CAŁOŚĆ STOWARZYSZENIA ROZWIĄZAŁ . Z TYM DNIEM NA TERENIE HORYŃCA ŻADNA ORGANIZACJA KOMBATANCKA NIE ISTNIEJE I PROSZĘ NIE WPROWADZAĆ LUDZI W BŁĄD PISZĄC TAKIE ARTYKUŁY ŻE KTOŚ WYSTĘPUJE W IMIENIU TEJ ORGANIZACII..PODPISANE PRZEZ PO .PREZESA OKRĘGU MAGDFALENA JAŚINŚKA — PIERÓG

zostaw odpowiedź

Please enter your comment!
Please enter your name here