#nieIDEALNI odebrali Złotego Wilka

0

Projekt #nieIDEALNI otrzymał Złotego Wilka – został najlepszym projektem w kategorii „Wydarzenie publiczne” Ogólnopolskiej Olimpiady Projektów Społecznych platformy „Zwolnieni z Teorii”. Pomysłodawcy Mateusz Skibicki, Bartosz Szpond i Jakub Weber nagrodę odebrali 24 kwietnia podczas Finałowej Gali, która odbyła się w Centrum Targowo-Kongresowym Global EXPO w Warszawie.

„Zwolnieni z Teorii” to istniejąca od 2014 roku specjalna platforma, której twórcą jest polski edukacyjny start-up społeczny Social Wolves. Platforma służy do tworzenia własnych projektów społecznych. Jeden – #nieIDEALNI zaproponowany został przez trzech młodych chłopaków z naszego powiatu – Mateusza Skibickiego, Bartosza Szponda i Jakuba Webera.

O ich projekcie pisaliśmy wielokrotnie. Prowadzone działania kształtowały pozytywną samoocenę wśród młodzieży i zachęcały do odkrycia swoich pasji. W osiągnięciu tego celu pomagały warsztaty prowadzone przez psychologów i pedagogów, ciekawe wykłady i spotkania z inspirującymi osobami. Wydarzenie podzielone zostało na dwie części – warsztatową i ogólnodostępny meeting. Podczas finału, który odbył się w Szkole Podstawowej w Horyńcu-Zdroju, z młodzieżą spotkali się dr Rafał Maciuła, ks. Witold Bednarz, Magdalena Skawińska, Joanna Roczniak, Arkadiusz Nepelski, Agnieszka Biały, Kamil Kondziołka, Przemek Górecki, Michał Kurek, Przemek Zaremba i Jagoda Łokczewska.

Cztery miesiące ciężkiej pracy zaowocowały. Projekt #nieIDEALNI zwyciężył w kategorii „Wydarzenie publiczne” Ogólnopolskiej Olimpiady Projektów Społecznych. W tym formacie nagrodzony został również projekt „Pogoń Plastik!”, który powstał z inicjatywy szczecińskich licealistów. W piątej edycji konkursu wzięło udział blisko trzy tysiące młodych osób z całej Polski.

AH, elubaczow.com

Zobacz także

zostaw odpowiedź

Please enter your comment!
Please enter your name here