Rozpoczęcie projektu Dni Kultury Ludowej „Dzikowszczyzna”

0

W niedzielę (14.04) w Starym Dzikowie, odbyła się konferencja „Powrót do korzeni”. Rozpoczęła ona działanie szerszego  projektu – Dni Kultury Ludowej „Dzikowszczyzna”, prowadzonego przez Stowarzyszenie „Pomóżmy Razem”.

Spotkanie odbyło się w Domu Weselnym Biały Dworek i zgromadziło mieszkańców gminy Stary Dzików. Projekt Dni Kultury Ludowej „Dzikowszczyzna” ma trwać pół roku i składać się z pięciu części. Realizowany jest przez Stowarzyszenie „Pomóżmy Razem” i Gminny Ośrodek Kultury w Starym Dzikowie. W ramach projektu zaplanowane są warsztaty edukacyjne i artystyczne skierowane do dzieci, młodzieży i wszystkich mieszkańców gminy Stary Dzików.

Podczas niedzielnego spotkania gminę szeroko scharakteryzował najpierw doc. dr Marek Wiśniewski. Po nim z prezentacją multimedialną dotyczącą historii Starego Dzikowa wystąpił Józef Duda. Wystąpienia przeplatane były częścią artystyczną.

Spotkanie było nie tylko inauguracją projektu Dni Kultury Ludowej „Dzikowszczyzna”, ale też okazją do podsumowania dotychczasowej, trzyletniej działalności Stowarzyszenia „Pomóżmy Razem”. Jego zadania to tworzenie, promocja i realizacja programów mających na celu pomoc rodzinom i osobom w trudnej sytuacji życiowej, oraz wyrównywania szans tych rodzin i osób. Stowarzyszenie prowadzi działalność charytatywną i integrację społeczności lokalnej. Organizuje też zajęcia edukacyjnych oraz rekreacyjne dla dzieci i młodzieży, w szczególności z rodzin wielodzietnych.

Projekt „Dzikowszczyzna” ma być kontynuowany, a o szczegółach mieszkańcy gminy mają być informowani na bieżąco.

Zobaczcie zdjęcia ze spotkania.

mp, elubaczow.com


Bądź na bieżąco i zostań jednym z ponad 14 tysięcy naszych obserwujących!
Śledź profil Redakcja Elubaczow na Facebooku.

zostaw odpowiedź

Please enter your comment!
Please enter your name here