Koncert Jurorów podczas School & Jazz Festival 2019

0

Tradycyjnie już w ramach Konkursu School & Jazz Festival organizowanego przez Państwową Szkołę Muzyczną I stopnia im. K. Komedy w Lubaczowie, odbywa się koncert Jurorów. W tym roku wystąpią: Paweł Tomaszewski, Jerzy Główczewski, Bernard Maseli i Wojciech Myrczek.

fot. T. Michalski, arch.

Paweł Tomaszewski ukończył specjalność fortepian jazzowy w Akademii Muzycznej im. Karola Szymanowskiego w Katowicach. W 2013 roku uzyskał stopień doktora sztuk muzycznych w dyscyplinie artystycznej instrumentalistyka, specjalność fortepian. Jest utytułowanym artystą z ogromnym dorobkiem twórczym.

Jerzy Główczewski jest absolwentem Wydziału Jazzu i Muzyki Rozrywkowej Akademii Muzycznej w Katowicach. Obecnie wykłada w klsie saksofonu na Instytucie Jazzu tejże uczelni. W swoim dorobku posiada ponad pięćdziesiąt nagranych albumów. Współpracował z takimi sławami jak Zbigniew Preisner, Chick Corea, Eddie Gomez, Brian Blade, Eric Marienthal, Freddy Cole, Joe Faddis, Urszula Dudziak, Peter Herbolzheimer i inni.

Bernard Maseli jest również absolwentem Wydziału Jazzu i Muzyki Rozrywkowej Akademii Muzycznej im. Karola Szymanowskiego w Katowicach. Od 1990 roku wykłada na macierzystej uczelni. W 1999 roku założył swój pierwszy autorski projekt – The Globetrotters wraz z saksofonistą Jerzym Główczewskim i wokalistą Kubą Badachem. Jest autorem i aranżerem wielu kompozycji, w tym produkcji radiowych.

Wojciech Mryczek to niezwykle utalentowany polski wokalista jazzowy. Jest laureatem wielu konkursów jazzowych m.in. dla Największej Indywidualności Konkursu „Lotos Jazz Festival – Bielska Zadymka Jazzowa 2010”, Grand Prix w konkursie „Jazz Voices 2011” (Litwa), I miejsca w konkursie „Międzynarodowe Spotkania Wokalistów Jazzowych w Zamościu” (2007r.). Jest również wykładowcą Instytutu Jazzu Akademii Muzycznej im. Karola Szymanowskiego w Katowicach.

Koncert Jurorów odbędzie się w Sali Koncertowej Państwowej Szkoły muzycznej we wtorek 16 kwietnia o godz. 20.30. Wstęp wolny.

Sam Konkurs School & Jazz Festival organizowany jest w tym roku po raz ósmy. Odbędzie się w dniach 15-17 kwietnia, a weźmie w nim udział ponad 40 uczestników w trzech kategoriach: solista, wokalista i zespół.

elubaczow.com, mp


zostaw odpowiedź

Please enter your comment!
Please enter your name here