Gmina Lubaczów: Sołectwa wzięły się za porządki

0

Gmina Lubaczów ogłosiła akcję społeczną „Wiosna… ach to Ty”. W jej ramach sołectwa rozpoczęły prace sprzątania swoich miejscowości.

fot. fb.com/Gmina-Lubaczów

– Wystarczy przejechać tylko z miejscowości do miejscowości, aby przekonać się, że jest co sprzątać. Leżące w rowach stosy śmieci pokazują, że trzeba jeszcze wiele pracy włożyć, aby uświadomić mieszkańców i gości w zakresie prawidłowej gospodarki odpadami oraz dbania o środowisko. – piszą na swojej stronie internetowej urzędnicy.

O czyste otoczenia dbają mieszkańcy Gminy Lubaczów w ramach akcji społecznej „Wiosna… ach to Ty”, która ma na celu kształtowanie zachowań i postaw proekologicznych mieszkańców, dbałości o czystość i porządek najbliższej okolicy oraz uwrażliwienie na otaczającą przyrodę i jej piękno. Akcja rozpoczęła się w Pierwszy Dzień Wiosny. Sołectwa sprzątają ciągi głównych dróg, zatoczki przystankowe oraz centra miejscowości. Swoje siły połączyli już mieszkańcy Dąbkowa, Baszni Dolnej, Lisich Jam, Załuża i Antoników. Efekty sprzątania śledzić można na facebooku Gminy Lubaczów.

– Zachęcamy wszystkich do przeprowadzenia intensywnych prac porządkowych na swoich działkach, w ogrodach, sadach i ich otoczeniu. Nie bądźmy obojętni wobec problemu śmieci, nie liczmy na innych, zróbmy to sami i pokażmy jak dbamy o nasze miejscowości. – namawiają do włączenia się do akcji organizatorzy.

AH, elubaczow.com

zostaw odpowiedź

Please enter your comment!
Please enter your name here