Teresa Pamuła „siódemką” na liście PiS do Parlamentu Europejskiego

1

Potwierdziły się nasze informacje sprzed kilku tygodni. Wiceprzewodnicząca Sejmiku Województwa Podkarpackiego, a zarazem dyrektor podkarpackiego oddziału ARiMR Teresa Pamuła będzie kandydatką Prawa i Sprawiedliwości w majowych wyborach do Parlamentu Europejskiego. Kandydatów zaprezentowano podczas pierwszej regionalnej konwencji PiS w minioną sobotę.

Fot. Materiały prasowe PiS

Prawo i Sprawiedliwość zorganizowało w sobotę (09.03) pierwszą regionalną konwencję wyborczą przed majowymi wyborami do Parlamentu Europejskiego. W G2A Arena w Jasionce koło Rzeszowa zaprezentowano kandydatów partii z okręgu podkarpackiego. Z wyborcami spotkali się m.in. prezes partii Jarosław Kaczyński i premier Mateusz Morawiecki.

Listę kandydatów Prawa i Sprawiedliwości do Parlamentu Europejskiego na Podkarpaciu otwierają: europoseł, szef sztabu PiS Tomasz Poręba, poseł Bogdan Rzońca oraz wojewoda podkarpacki Ewa Leniart. Czwarte miejsce przypadło wicemarszałkowi podkarpackiemu Piotrowi Pilchowi, na liście znaleźli się też posłowie: Krystyna Wróblewska oraz Kazimierz Gołojuch. „Siódemką” została Wiceprzewodnicząca Sejmiku Województwa Podkarpackiego Teresa Pamuła, która jest zarazem dyrektorem podkarpackiego oddziału Agencji Restrukturyzacji i Modernizacji Rolnictwa. Na liście znaleźli się jeszcze członkowie zarządu województwa podkarpackiego: Stanisław Kruczek i Maria Kurowska oraz senator Janina Sagatowska.

W trakcie konwencji premier Mateusz Morawiecki oraz prezes PiS Jarosław Kaczyński mówili m.in. o „piątce PiS”, czyli nowych propozycjach programowych ugrupowania, a poseł do PE przedstawił Deklarację Europejską PiS, w której zawarto 12 kluczowych dla partii punktów.

Na podkarpackiej liście kandydatów PiS do PE znaleźli się także Maria Kurowska i Piotr Pilch.

Wybory do Parlamentu Europejskiego odbędą się w ostatnią niedzielę maja. W ich trakcie Polacy będą wybierać 52 europosłów.


1 komentarz

zostaw odpowiedź

Please enter your comment!
Please enter your name here