Zdzisław Lewandowski, mieszkaniec Lubaczowa zwyciężył w konkursie PolishCustom Show 2019. Jego motocykl Black AWO podbił serca uczestników największej w Polsce imprezy branży customowej.

– Jak widać, cała moja praca nie poszła na marne, werdykt jury jest tego potwierdzeniem. Wiem, że to zasłużone zwycięstwo, a ten motocykl to coś niepowtarzalnego – mówi zwycięzca.

Praca nad maszyną trwała kilka lat. Bardzo wiele elementów zostało wykonanych ręcznie, co spowodowało, że proces powstawania maszyny nieco się wydłużył. A wszystko zaczęło się od kupna AWO 245 do kompletnego remontu.

– Gdy przyszła pora remontu, wpadł mi do głowy pomysł, aby przekształcić tę turystyczną maszynę w klasyczną wyścigówkę. Ten proces trwał ponad dwa lata z przerwami – wyjaśnia Zdzisław Lewandowski.

Zanim maszyna powstała Zdzisław Lewandowski musiał opracować założenia projektu. Chcąc uzyskać linię starej wyścigówki musiał usunąć niektóre elementy ramy i dospawać nowe. Dwa pojedyncze siedzenia zostały zastąpione jednym, smukłym, skórzanym. Zbiornik paliwa również musiał mieć sportowy wygląd. Twórcą baku jest Staszek Myszkowski, właściciel firmy GOC. Dodatkowym atutem motocykla są uchwyty na skórzane paski, które trzymają specjalną poduszkę, o którą można się oprzeć brzuchem. Z założenia miała być to maszyna wyścigowa, dlatego silnik tego sportowca również trzeba było zmodyfikować.

– Bardzo mi pomógł kolega Daniel Żuk, który zdobył dla mnie ostatni dostępny wałek rozrządu o zmodyfikowanych fazach. Jak ma być sport, to coś takiego musi po prostu być – zapewnia Zdzichu.

Skrzynia biegów pozbawiona jest elementów rozruchowych, więc motocykl trzeba odpalać „na popych”, tak jak klasyczne wyścigówki z tego okresu. Zawieszenie przednie i tylne zostało lekko zmodyfikowane, a wąska kierownica zamontowana na klipons-ach. Koła pochodzą z nowszego modelu czyli z AWO Simson Sport. Zostały zatoczone i otrzymały dodatkowy dekiel wzmacniający i dodatkowe łożysko.

Zdzisław Lewandowski nie jest jedynym laureatem z naszego regionu. Trzecie miejsce w konkursie zajęła firma Game Over Cycles. Ich Cafe Bob – zbudowany w 9 i pół dnia (!) customowy Harley-Davidson Sportster 48 zdobył trzecie miejsce w kategorii „Modyfikowany Harley”.

Galeria zdjęć.

AH, elubaczow.com


12 komentarze

zostaw odpowiedź

Please enter your comment!
Please enter your name here