Motocykliści z powiatu lubaczowskiego w Kalwarii Pacławskiej [ZDJĘCIA]

450-lecie Oleszyc
Podobne wpisy

W niedzielę, 26 kwietnia, miłośnicy jednośladów z całego Podkarpacia, w tym licznie reprezentowana grupa z powiatu lubaczowskiego, zainaugurowali sezon motocyklowy 2026. Uroczystości odbyły się w Sanktuarium Męki Pańskiej i Matki Bożej w Kalwarii Pacławskiej.

Uczestnicy zgromadzili się przy sanktuarium niedaleko Przemyśla, aby wziąć udział w mszy świętej. Tradycyjnie już, po zakończeniu nabożeństwa, ojcowie franciszkanie dokonali poświęcenia motocykli. Jest to gest, który dla wielu kierowców ma wymiar duchowy i symboliczny, wprowadzający ich w bezpieczne podróżowanie po drogach w najbliższych miesiącach.

Wydarzenie miało również wymiar prospołeczny. Na miejscu ustawiono mobilny punkt poboru krwi, w którym uczestnicy zlotu mogli podzielić się życiodajnym płynem, wspierając tym samym służbę zdrowia. Akcja ta cieszyła się dużym zainteresowaniem wśród zgromadzonych motocyklistów.

Inauguracja w Kalwarii Pacławskiej to jedno z większych wydarzeń tego typu w regionie, organizowana już od wielu lat. Motocykliści z powiatu lubaczowskiego regularnie biorą w nim udział, traktując ten wyjazd jako oficjalne rozpoczęcie sezonu, który potrwa do jesieni. W tym czasie, także w powiecie lubaczowskiem odbędą się rozmaite imprezy motoryzacyjne, jak doskonale znane u nas MotoSerce, przez Zloty Pojazdów Zabytkowych, aż po świetnie przyjęty oleszycki Rajd Komara.

Fot. facebook.com/KalwariaPaclawskaSanktuarium

zostaw odpowiedź
Proszę wpisać swój komentarz!
Proszę podać swoje imię tutaj

450-lecie Oleszyc
Zobacz pełny kalendarz
Nasz patronat
Często czytane