W Baszni Dolnej odbędzie się Młodzieżowe Seminarium Astronomiczne

0

W najbliższą środę (06.03) w Zespole Szkolno–Przedszkolnym w Baszni Dolnej odbędzie się wojewódzki etap Ogólnopolskiego Młodzieżowego Seminarium Astronomicznego. W jego ramach przewidziano specjalny pokaz oraz wystawę tematyczną.

Seminarium będzie miało charakter konkursu, który stanowi eliminacje wojewódzkie do ogólnopolskiego etapu organizowanego przez Planetarium i Obserwatorium Astronomiczne w Grudziądzu. Przedsięwzięcie odbywa się w kraju od 45 lat, a jego głównym celem jest promocja wiedzy z wielu dziedzin nauki, z naciskiem na rozwijanie twórczych zainteresowań astronomią i astronautyką. Merytoryczną opiekę nad seminarium sprawują: Polskie Towarzystwo Astronomiczne, Polskie Towarzystwo Miłośników Astronomii i Polskie Towarzystwo Astronautyczne.

– W ramach środowego wydarzenia uczestnicy konkursu zaprezentują jury oraz publiczności zgromadzonej w sali sportowej szkoły w Baszni Dolnej, swoje referaty z zakresu astronomii i astronautyki. Natomiast po ich zakończeniu, odbędzie się pokaz oraz wystawa tematyczna – czytamy na stronie gminy Lubaczów, która jest współorganizatorem wydarzenia.

Seminarium będzie z pewnością dla miejscowych uczniów okazją do poznania ciekawych zagadnień z zakresu astronomii i astronautyki.

elubaczow.com, lubaczow.com.pl


zostaw odpowiedź

Please enter your comment!
Please enter your name here