KPP Lubaczów: Zwracajmy uwagę na nielegalne składowiska odpadów

1

Policja apeluje do właścicieli powierzchni magazynowych oraz terenów odkrytych, a także firm transportowych i kierowców pojazdów dostawczych o ostrożność podczas zawierania umów z firmami zajmującym się gospodarką odpadami. W przypadku porzucenia przez firmę odpadów, to właściciel posesji jest za nie odpowiedzialny.

Zdjęcie ilustracyjne, fot. elubaczow.com, arch.

Należy pamiętać, że nawet będąc właścicielem nieruchomości, nie można w sposób dowolny składować odpadów, gdyż tworzy to również nielegalne składowisko. Gdy posiadacz odpadów nie jest znany, a władającym gruntem jest podmiot inny niż gmina, wówczas odpowiedzialność za usunięcie odpadów ponosi władający powierzchnią tej ziemi – czytamy w komunikacie KPP Lubaczów.

Za nielegalne składowanie śmieci na tzw. „dzikim” składowisku można odpowiadać zgodnie z przepisami kodeksu wykroczeń lub kodeksu karnego, za co przewidziane są kary nagany, grzywny, a nawet pozbawienia wolności.

Jeżeli jesteś świadkiem, że ktoś wyrzuca, wysypuje lub też w inny sposób zanieczyszcza środowisko, powiadom o tym odpowiednie służby. Możesz także skorzystać z aplikacji Krajowa Mapa Zagrożeń Bezpieczeństwa, nanosząc zgłoszenie dotyczącego tego procederu – apelują policjanci.

elubaczow.com, KPP Lubaczów


1 komentarz

  1. Warto uprzątnąć bunkry Linii Mołotowa, te położone w rejonie Nowego Brusna. Samorząd wyłożył pieniądze na tablice informacyjne, a zaradni mieszkańcy niektóre z budowli wypełnili pod wierzch śmieciami. Piękna wizytówka regionu dla zwiedzających.

zostaw odpowiedź

Please enter your comment!
Please enter your name here