Powiat lubaczowski: Ruszyła „Krajowa Mapa Zagrożeń Bezpieczeństwa”, są pierwsze zgłoszenia

4

Od kilku dni działa interaktywna „Krajowa Mapa Zagrożeń Bezpieczeństwa”. To innowacyjne narzędzie umożliwia przekazywanie policji informacji o miejscach niebezpiecznych i zdarzeniach wpływających na poczucie bezpieczeństwa społeczności lokalnej. Mieszkańcy powiatu lubaczowskiego wysłali już pierwsze zgłoszenia.

Fot. KWP Rzeszów.
Fot. KWP Rzeszów.

Oficjalna inauguracja przedsięwzięcia odbyła się we wtorek (20.09) w Komendzie Wojewódzkiej Policji w Rzeszowie z udziałem wojewody podkarpackiego Ewy Leniart i komendanta wojewódzkiego Krzysztofa Pobuty. Zgodnie z koncepcją Ministerstwa Spraw Wewnętrznych, utworzenie mapy zagrożeń ma pozwolić mieszkańcom danego terenu wskazać obszary, które są potencjalnie niebezpieczne, nieakceptowane społecznie i wymagają reakcji lokalnych służb. Interaktywna mapa jest już dostępna na stronie internetowej podkarpackiej policji, a mieszkańcy powiatu lubaczowskiego przesłali już pierwsze zgłoszenia. Wszystkie mają być zweryfikowane przez policjantów.

Korzystanie z aplikacji jest dość proste i zaprojektowane tak, aby bezproblemowo, wręcz intuicyjnie, każdy mógł się nią posługiwać. Policjanci apelują by z narzędzia korzystać w sposób rozsądny, bo każde naniesione na mapę zagrożenie wywoła odpowiednią reakcję policji. Z jednego komputera można zgłosić jedno zagrożenie na dobę.

Należy pamiętać, że zgłoszenia w ramach Krajowej Mapy Zagrożeń Bezpieczeństwa nie zastępują potrzeby pilnej interwencji. W tego typu przypadkach należy korzystać z numerów alarmowych 112 lub 997.

Kliknij by przejść do Krajowej Mapy Zagrożeń Bezpieczeństwa.

mapa_zagrozen_lubaczow

4 komentarze

  1. Wstyd, młodzież oleszycka urządzała sobie imreze na stacji w oleszycach, przyjechało 2 patrole nie umieli sobie z nimi poradzić, nie potrafili nawet zatrzymać jednego z imprezowiczów szarpali się z nimi, dziewczyny zaczęły płakać to policjanci odpuścili. Panie Komendancie Wstyd! ktoś zgłaszał interwencje i po oddaleniu się służb dalej spożywali alkohol. Co to znaczy że Dwa patrole nie potrafi poradzić sobie z grupą młodocianych.?

  2. Bo to teraz takie patrole jak do 3 wojskowych co to ostatnio mówili, poszkodowani 1 policjant i 2 policjantki…
    Inną sprawą, że to smutne ale przydało by się ORMO, już by młodzież wiedziała, że musi się zwijać po kilku pałach.

  3. Bo to nie byli policjanci tylko jakieś susi majtki. to zamiast pała po dupie to oni się płaczu pewnie tez pijanych dziewczyn przestraszyli. Dwa patrole przyjechali postali posmiali i posłuchali obraz z strony pijanych gówniarzy Smiechu warte policja tylko mandaty pisac umie i co z tego ze ludzie dzwonia i prosza o interwencjie skoro 4 policjantów nic z tym nie robi ciekawe co napisali w notacce słuzbowej. Brak słów

zostaw odpowiedź

Please enter your comment!
Please enter your name here