Folkowisko zostało Wyjątkowym Festiwalem Sztuki

0

Festiwal Kultury Pogranicza Folkowisko otrzymał wyróżnienie Remarkable Arts Festival EFFE Label 2019-2020 (Wyjątkowy Festiwal Sztuki). Nagrodę przyznała 19 lutego Europejska Federacja Festiwali.

Festiwal Kultury Pogranicza Folkowisko na międzynarodową listę najlepszych festiwali Europy został wpisany po raz trzeci. Pierwszą tak prestiżową nagrodę otrzymał w 2015 roku. Od tego czasu utrzymuje się w ścisłej czołówce najważniejszych wydarzeń kulturalnych Europy. Organizatorów docenia się za lokalne zaangażowanie, globalną perspektywę, różnorodność, interdyscyplinarność oraz wysoki poziom artystyczny festiwalu.

– W ocenie wyjątkowości Folkowiska, kluczową rolę gra zaangażowanie w jego organizację wolontariuszy pochodzących z różnych stron świata oraz lokalnej społeczności. Folkowisko udowadnia, że imprezy o dużym znaczeniu dla kultury można organizować także na wsi i przy bardzo skromnym budżecie. Ważniejsze niż sponsorzy i milionowe dotacje są pomysły, wzajemne relacje i nowatorskie podejście do organizacji wydarzenia. – tłumaczy dyrektor Festiwalu Marcin Piotrowski.

Organizatorzy zawsze zaskakują uczestników. W tym roku motywem przewodnim wydarzeń będą Dziady.

Bilety na tegoroczne Folkowisko dostępne są na stronie www.folkowisko.pl.

AH, elubaczow.com


zostaw odpowiedź

Please enter your comment!
Please enter your name here