Nawet 10 tys. dolarów za przerzut przez granicę, BiOSG podsumował 2018 rok

0

Funkcjonariusze Bieszczadzkiego Oddziału Straży Granicznej zatrzymali w minionym roku ponad 160 nielegalnych imigrantów, którzy chcieli dostać się na terytorium Unii Europejskiej. O tym jaki był 2018 roku na polsko-ukraińskiej granicy mówiono podczas czwartkowej (10.01) konferencji w Przemyślu.

Fot. BiOSG

W 2018 roku na podkarpackich przejściach granicznych odprawiono blisko 13 milionów osób, ale odmówiono wjazdu do Polski aż 15 tysiącom osób. Główną przyczyną takich decyzji był brak wymaganych dokumentów, albo pieniędzy na pobyt w naszym kraju. Zatrzymano także 164 nielegalnych imigrantów, którzy chcieli dostać się na terytorium Unii Europejskiej. Ich przerzutem coraz częściej zajmują się zorganizowane grupy, które biorą za to nawet po 10 tysięcy dolarów od osoby. W sumie w minionym roku, w ramach działań operacyjno-śledczych zlikwidowano 9 grup przestępczych zajmujących np. fałszerstwami dokumentów, nielegalną migracją, przemytem oraz produkcją towarów akcyzowych, jak również przemytem skradzionych pojazdów.

Podczas konferencji dowiedzieliśmy się także, że na podkarpackich przejściach granicznych odprawiono w ubiegłym roku ponad 3 miliony osobowych aut, autokarów, ciężarówek i pociągów. Większość z blisko 13 milionów podróżujących nimi osób było obywatelami Ukrainy.

Bieszczadzki OSG stale się rozwija, otrzymuje nowy sprzęt i prowadzi rekrutację kandydatów do służby – w roku 2019 planowane jest przyjęcie 120 nowych funkcjonariuszy.

Zobacz także

zostaw odpowiedź

Please enter your comment!
Please enter your name here