Nowe pojazdy i sprzęt dla funkcjonariuszy BiOSG

1

Funkcjonariusze z placówek Bieszczadzkiego Oddziału Straży Granicznej otrzymają nowe pojazdy oraz sprzęt specjalistyczny. Uzyskane wsparcie pozwoli m.in. na wymianę wyeksploatowanych pojazdów oraz rozbudowę floty.

Fot. BiOSG

W ostatnich dniach Straż Graniczna na Podkarpaciu została doposażona o 20 nowych pojazdów patrolowo-szosowych (Opel Astra) oraz 8 pojazdów terenowych (Toyota Land Cruiser oraz Ford Ranger). Dodatkowo, już w najbliższych tygodniach na granicę trafi 8 nowych, tzw. pojazdów obserwacyjno-patrolowych wyposażonych m.in. w kamery termowizyjne do zabezpieczenia granicy w porze nocnej. Zadbano również o sprzęt służący do komunikacji, w minionym miesiącu placówki regionu otrzymały 50 nowych radiotelefonów.

Aktualnie wdrażane doposażenie jest największym na przestrzeni ostatnich lat, a jego beneficjentem są placówki SG ochraniające zewnętrzną granicę Unii Europejskiej. Uzyskane wsparcie pozwoli m.in. na wymianę wyeksploatowanych pojazdów oraz rozbudowę floty. Obecna dostawa to jednak dopiero pierwszy etap wsparcia. Do końca roku, Bieszczadzki Oddział SG otrzyma kolejne pojazdy, w tym mikrobusy, pojazdy do przewozu osób zatrzymanych oraz samochody typu SUV.

W ramach wsparcia zewnętrznej granicy UE, na podkarpacki odcinek trafiło w ostatnich tygodniach m.in. 69 mobilnych zestawów kontrolerskich, a do końca roku BiOSG otrzyma 27 nowych zestawów ręcznych kamer termowizyjnych.

Bazą centralnego doposażenia Bieszczadzkiego Oddziału SG jest m.in. Program modernizacji służb mundurowych oraz środki z Funduszu Bezpieczeństwa Wewnętrznego.

elubaczow.com, BiOSG


1 komentarz

zostaw odpowiedź

Please enter your comment!
Please enter your name here