Trasa Lubaczów – Dachnów: Auto na boku, 38-latek w szpitalu

2

Przewrócone na bok auto i kierowca w szpitalu – tak zakończyło się wyprzedzanie innego pojazdu przez 38-latka na trasie Lubaczów Dachnów. Policja apeluje o ostrożność, bo warunki na drogach się znacząco się pogorszyły.

Dziś około godz. 9 do groźnie wyglądającego zdarzenia doszło na trasie Lubaczów – Dachnów. Kierowca samochodu marki Renault nie dostosował prędkości do warunków panujących na drodze. Podczas wyprzedzania innego samochodu, stracił panowanie nad pojazdem i wjechał do rowu. Kierowca, 38-letni mieszkaniec powiatu tomaszowskiego, z obrażeniami trafił do szpitala. Mężczyzna był trzeźwy.

– Policjanci apelują o ostrożność. Dziś na drogach panują trudne warunki do jazdy. Opady śniegu, śliska i mokra nawierzchnia utrudnia kierowcom jazdę. Pamiętajmy, że nadmierna prędkość i gwałtowne manewry mogą powodować utratę panowania nad pojazdem, a w konsekwencji doprowadzić do kolizji i wypadków.

Padający śnieg i śliska nawierzchnia jezdni powodują, że kierowcy powinni zdjąć nogę z gazu. W takich warunkach widoczność jest ograniczona, a droga hamowania znacznie się wydłuża. Dlatego tak ważne jest, aby dostosować prędkość do panujących warunków, a przed wyjazdem sprawdzić stan techniczny swojego samochodu. Bardzo ważne jest, aby zadbać o odpowiednie pole widzenia. Należy pamiętać o oczyszczeniu szyb i lusterek naszego samochodu ze śniegu, lodu i innych zabrudzeń.

elubaczow.com, KPP Lubaczów


2 komentarze

  1. Na drodze widoczna gołoledź i szklanka ! Oczywiście jak za PRL-u winien kierowca ! Gdzie służby drogowe ,zima znowu zaskoczyła, brakuje funduszy czy jeszcze nie rozpisano przetargu na utrzymanie dróg w okresie zimowym? Zamiast apeli milicja powinna wyciągać konsekwencje ale w stosunku do urzędników w Zarządach Dróg i Powiatu ,a nie szukać winy wśród kierowców, którzy są podwójnie poszkodowani ! D@y wożą to przy okazji winni ze swojej strony robić monitoringi stanu nawierzchni i reagować j.wyzej.

zostaw odpowiedź

Please enter your comment!
Please enter your name here