Czy młodzież w Lubaczowie działa aktywnie? [PRZED NAMI DEBATA]

2

W poniedziałek (10 grudnia w godz. 10.00-14.00) w sali gimnastycznej Liceum Ogólnokształcącego im. Tadeusza Kościuszki odbędzie się debata pt. „Aktywna młodzież w aktywnym otoczeniu”. Młodzi ludzie chcą dowiedzieć się czy działają aktywnie, co motywuje ich do pracy lub stanowi przeszkodę w byciu zaangażowanym.

Fot. lubaczow.pl, arch.

Do udziału w debacie i do dyskusji zapraszamy przedstawicieli różnych środowisk współpracujących z młodzieżą – nauczycieli, samorządowców, doradców zawodowych, trenerów rozwoju osobistego, osoby z sektora NGO. Spotkanie poprowadzi Arkadiusz Nepelski – polonista, założyciel i prezes klubu wystąpień publicznych Toastmasters, zawodowo zajmujący się wspieraniem młodych ludzi w odkrywaniu własnej drogi zawodowej.

Młodzi ludzie chcą dowiedzieć się czy działają aktywnie, co motywuje ich do pracy lub stanowi przeszkodę w byciu zaangażowanym. Młodzież chce porozmawiać także o tym, czy i w jaki sposób osoby dorosłe wspierają rozwój młodych ludzi w naszym mieście.

– Debatę rozpoczniemy od pracy w grupach, w których zastanowimy się jakie są korzyści płynące z zaangażowania społecznego i obywatelskiego młodzieży oraz dlaczego warto słuchać młodych osób. Następnie omówimy obszary współdziałania pomiędzy młodzieżą, a dorosłymi przy tworzeniu wspólnych działań, także z młodzieżą z innych miejscowości – informują organizatorzy.

W trakcie debaty przedstawiciele Młodzieżowej Rady Miasta omówią dotychczasowe aktywności przeprowadzone w ramach projektu „Młodzieżowa Rada Miasta – przepis na aktywność obywatelską”, w którym uczestniczą. Ponadto zostaną przedstawione wyniki przeprowadzonych konsultacji dotyczących szans rozwoju młodych osób w Lubaczowie oraz oceny zaangażowania młodzieży w inicjatywy społeczne i obywatelskie. Ostatnim punktem programu będzie ustalenie planu działań na przyszłość.

Organizatorami wydarzenia są: Młodzieżowa Rada Miasta, Gmina Miejska Lubaczów oraz Liceum Ogólnokształcące im. Tadeusza Kościuszki w Lubaczowie. Wydarzenie organizowane jest w ramach projektu pod nazwą „Młodzieżowa Rada Miasta – przepis na aktywność obywatelską”, który został dofinansowany ze środków Programu Fundusz Inicjatyw Obywatelskich.

2 komentarze

  1. My nie chcemy debatować bez udziału osób zainteresowanych wspieraniem młodzieży stąd ten art promujący wydarzenie, w którym zachęcamy do dołączenia do nas i wspólnej dyskusji ( zachęcamy do udziału również tutaj: https://www.facebook.com/events/1915510451895419/?notif_t=plan_user_joined&notif_id=1544096631075178). Cytuję fragment artykułu: „Do udziału w debacie i do dyskusji zapraszamy przedstawicieli różnych środowisk współpracujących z młodzieżą – nauczycieli, samorządowców, doradców zawodowych, trenerów rozwoju osobistego, osoby z sektora NGO.” – to jest własnie zaproszenie m.in skierowane do ngo :). Jeśli więc Stary_NGO jest Pan/ Pani jest zainteresowany uczestnictwem w debacie, to proszę czuć się zaproszonym. Wydarzenie jest otwarte i my jako organizatorzy ucieszymy się z obecności wszystkich, dla których sprawy młodzieży są bliskie.

zostaw odpowiedź

Please enter your comment!
Please enter your name here