Młodzieżowa Rada Miasta Lubaczowa rozmawiać będzie o wyścigu szczurów wśród młodzieży

0

„Wyścig szczurów wśród młodzieży. Lepiej mieć niż być” – to teza Debaty Oksfordzkiej przygotowanej w ramach konferencji organizowanej przez Młodzieżową Radę Miasta Lubaczowa. Spotkanie odbędzie się w czwartek (30.05) w godzinach 10.00 – 14.00 w sali konferencyjnej Zespołu Szkół w Lubaczowie.

Fot. lubaczow.pl

Konferencja podsumuje projekt „Młodzieżowa Rada Miasta – przepis na aktywność obywatelską”. W trakcie spotkania zostaną zaprezentowane działania MRM, a także Inicjatywy Młodzieżowe na rzecz społeczności lokalnej zrealizowane w ramach projektu, następnie odbędzie się Debata Oksfordzka. Dyskusja prowadzona będzie w niekonwencjonalny sposób. W rozmowach wezmą udział zwolennicy tezy i jej przeciwnicy. Przywoływane przez poszczególnych mówców – Młodzieżową Radę Miasta, uczniów i osób współpracujących z młodymi osobami – argumenty mają przekonać publiczność do swojego stanowiska. O rozstrzygnięciu debaty, a tym samym zwycięstwie jednej ze stron, zadecyduje zgromadzona publiczność podczas głosowania. Pojawi się także możliwość zgłaszania pytań.

Do udziału w konferencji i debaty zapraszamy przedstawicieli różnych środowisk współpracujących z młodzieżą – nauczycieli, samorządowców, trenerów rozwoju osobistego, osoby z sektora NGO oraz wszystkich zainteresowanych wydarzeniem.

– zachęca do uczestnictwa w wydarzeniu Młodzieżowa Rada Miasta Lubaczowa.

Harmonogram konferencji:

10.00 – 10.10 – Powitane uczestników konferencji, przedstawienie jej celu.
10.10- 10-20 – Prezentacja działań MRM zrealizowanych w ramach projektu „Młodzieżowa Rada Miasta – przepis na aktywność obywatelską”.
10.20- 11.00 – Prezentacja Inicjatyw Młodzieżowych przez zespoły, grupy nieformalne które zrealizowały projekty.
11.00- 11.15 – Przerwa, poczęstunek.
11.15 – 14.00 – Debata Oksfordzka „Wyścig szczurów wśród młodzieży. Lepiej mieć niż być” z udziałem członków MRM Lubaczowa oraz przedstawicieli szkół i zaproszonych gości.

– Przerwa, poczęstunek.
– Ogłoszenie wyników głosowania na najlepszy zespół Debaty Oksfordzkiej.
– Debata po debacie. Wypowiedzi – refleksje młodych ludzi, osób pracujących z młodzieżą i zaproszonych gości.
– Zakończenie debaty.

Projekt pod nazwą „Młodzieżowa Rada Miasta – przepis na aktywność obywatelską”, w ramach którego realizowana jest debata, dofinansowany jest ze środków Programu Fundusz Inicjatyw Obywatelskich.

AH, elubaczow.com


zostaw odpowiedź

Please enter your comment!
Please enter your name here