Cieszanów: Rusza II Ogólnopolski Konkurs Poetycki „Bez-KRESY”

0

Miejska Biblioteka Publiczna w Cieszanowie i Stowarzyszenie Salon Literacki we współpracy z Urzędem Miasta i Gminy w Cieszanowie zapraszają do udziału w II Ogólnopolskim Konkursie Poetyckim „Bez-KRESY”.

Fot. MBP w Cieszanowie, arch.

W konkursie mogą brać udział wszyscy, niezależnie od przynależności do związków i stowarzyszeń twórczych, którzy do 28 lutego 2019 r. na adres organizatora prześlą zestaw 3 niepublikowanych i nienagradzanych w innych konkursach wierszy, opatrzonych godłem (pseudonimem), w 4 kopiach (spiętych, tworzących 4 komplety). Tematyka utworów dowolna, mile widziane będą teksty nawiązujące do szeroko pojętej tematyki polskich Kresów i pogranicza wschodniego. Pamiętać jednak należy, że organizatorzy oczekują prac w postaci maszynopisów lub wydruków komputerowych, a rękopisy nie będą brane pod uwagę.

Warto wziąć udział w konkursie, bo na laureatów czekają nagrody i wyróżnienia pieniężne. Rozstrzygnięcie konkursu nastąpi w kwietniu 2019 r., a gala wręczenia nagród odbędzie się w maju 2019 r.

Przypomnijmy, że w pierwszej edycji konkursu wpłynęło 176 zestawów prac, a pierwszą nagrodę zdobył Patryk Kosenda z Krakowa.

Więcej informacji znajduje się na stronie mbp.cieszanow.eu.


zostaw odpowiedź

Please enter your comment!
Please enter your name here