Pokażą „Lubaczów lat minionych”

0

W dość nietypowy sposób chcą przybliżyć lubaczowianom historię ich miasta, przedstawić miejsca i wydarzenia z przeszłości. Pielęgnując pamięć o dawnym Lubaczowie dzisiaj (21.11) rozpoczynają Festiwal „Lubaczów lat minionych”, który jest jednym z punktów programu tegorocznych Dni Seniora.

Fot. SP Nr 2 w Lubaczowie, arch.

Wydarzenie, organizowane przez Miejski Dom Kultury we współpracy z Gminą Miejską Lubaczów w ciekawy i interdyscyplinarny sposób przedstawi kulturę i historię naszego regionu. W ramach Festiwalu już dziś o godz. 16:30 w hali gimnastycznej Szkoły Podstawowej nr 2 odbędzie się spektakl „Lubaczów moja mała ojczyzna” przygotowany przez uczniów „Dwójki”. Spektakl będzie stanowił opowieść o tym, jak wyglądało życie w Lubaczowie na przestrzeni lat. Dostępna będzie także wystawa fotografii i pocztówek przedstawiających Lubaczów w XX wieku. Dodatkowo wyświetlona zostanie prezentacja zdjęć podsumowujących działania zrealizowane do tej pory w ramach projektu „Na tropie własnej tożsamości kulturowej”.

Kolejnym wydarzeniem zaplanowanym w ramach Festiwalu będzie Dancing międzypokoleniowy. O zabawie, która odbędzie się 23 listopada w małej sali gimnastycznej „Dwójki” pisaliśmy w tamtym tygodniu w artykule pod tytułem „Wspomnień czar”, czyli dancing międzypokoleniowy w Lubaczowie.

AH, elubaczow.com


Bądź na bieżąco i zostań jednym z ponad 14 tysięcy naszych obserwujących!

zostaw odpowiedź

Please enter your comment!
Please enter your name here