Zenon Swatek nowym Starostą Powiatu Lubaczowskiego, Wicestarostą Paweł Głaz

21

Podczas inauguracyjnej sesji Rady Powiatu Lubaczowskiego VI kadencji dziś (20.11) Zenon Swatek został wybrany nowym Starostą Powiatu Lubaczowskiego. Wicestarostą będzie Paweł Głaz.

Zenon Swatek nowym Starostą Powiatu Lubaczowskiego.

Po kilku tygodniach negocjacji i niepewności wiemy kto obejmie władzę w powiecie lubaczowskim. Decyzje zapadły podczas dzisiejszej sesji Rady Powiatu Lubaczowskiego. Już pierwsze głosowanie pokazało, że większość zbudowało Prawo i Sprawiedliwość i to radni tej partii, w porozumieniu z Komitetem Wyborczym Wyborców Samorząd Lubaczowski, zdecydowali o obsadzie wszystkich stanowisk. Najpierw na Przewodniczącą Rady Powiatu Lubaczowskiego wybrano Martę Tabaczek, a wiceprzewodniczących – Adama Swatka Czerneckiego i Zygmunta Gmyrka.

Kulminacyjnym momentem były wybory Starosty Powiatu Lubaczowskiego. Tu wynik nie mógł być inny i zwyciężył zgłoszony przez PiS Zenon Swatek. To obecny szef lokalnych struktur partii i wieloletni radny Rady Miejskiej w Lubaczowie. Stanowisko wicestarosty nie mogło przypaść nikomu innemu – zajmie je jedyny radny KWW Samorząd Lubaczowski Paweł Głaz. Do Zarządu Powiatu Lubaczowskiego zgłoszono ponadto Stanisława Strumidło, Barbarę Broź i Józefa Ozimek.

Prawo i Sprawiedliwość przejęło władzę w powiecie lubaczowskim po dwóch dekadach zdecydowanej dominacji Polskiego Stronnictwa Ludowego.

Szczegółowa relację z obrad.

Galeria zdjęć.

21 komentarze

 1. HaHa stało się. Ile stołków poleci w powiecie. Za wszystko trzeba podziękować panu Michalikowi który nie odpuścił stołka i utopił dziesiątki ludzi w powiecie którzy teraz sznureczkiem będą się ustawiać do urzędu pracy. Brawo. 20 lat rządzenia zostanie zapamiętane dzisiejszym dniem – przepełnionym pychą i chciwością…

 2. Wybór Zenona Swatka na Starostę to najwieksza porażka Powiatu Lubaczowskiego co ten człowiek potrafi co on sobą reprezentuje w wyborach na Przewodniczącego miejskiego PIS otrzymał dwa głosy w tym 1 od siebie na Przewodniczącego Powiatu PIS został przywieziony przez Panią Poseł Rodziewicz w teczce do Rady Miejskiej Przegrał z Piotrkiem Pióro a na Starostę Pan Marszałek Ortyl tez jegomościa przywiózł w teczce i po drodze dokarmiał aby nie umarł z głodu w drodze z Rzeszowa do Lubaczowa Ale czas rany leczy czas historie tworzy i czas zweryfikuje kompetencje tego Pana

 3. Wiadomo, że zawsze mógł być lepszy wybór. Ale lepsze to jak Alicja A. Czy jakiś spadochroniarz z listy Przemyskiej. Wiem tylko że chyba nasz powiat nie może być niżej aniżeli teraz się znajduje. Inna sprawa to tak prawdę mówiąc Paweł też nie ma wielkich osiągnięć na swoim stanowisku w mieście, w końcu nie mamy 5 nowych zakładów pracy. Ale szanse trzeba dać, bo jak pisałem PSL już przez 20 lat się narządził i efektów próżno szukać. W ramach ironii rzec można, że człek głupi że się do partii żadnej nie zapisał, może by jakiś stołek się znalazł.

 4. Z jednej strony nie rozumiem tego zagrania i zastanawiam się jaką wartość dla głosujących na Pana Zenona Swatka ma głos wyborców. Mieszkańcy Lubaczowa w ostatnich wyborach do Rady Miasta podziękowali Panu Swatkowi za długoletnią pracę. Najwyraźniej nie spełnił ich oczekiwań lub po prostu ludzie mieli go już dosyć. Bo czym ten Pan sobie zasłużył na piastowanie tak wysokiego stanowiska? Przegraną w wyborach na fotel burmistrza Lubaczowa? Jakie ma osiągnięcia? Kolejny nauczyciel bez doświadczenia w biznesie, bez analitycznego umysłu (humanista), bez zarządzania kadrami, instytucjami. Naprawdę tego nam potrzeba? A tu PiS bierze go do Rady Powiatu na najwyższy urząd. Czy to jest normalne i przede wszystkim moralne? Naprawdę PiS ma tak słabe kadry w powiecie lubaczowski, że Zenek to najlepsze co mają do zaoferowania? Rozumiem, że każdy chciał zmiany (nie tylko w tych wyborach, ale i w poprzednich i w poprzednich itd. – przynajmniej dla wpuszczenia świeżego powiewu w instytucjach podległych pod starostwo oraz w wydziałach i referatach starostwa), ale serio – Zenon S.?? Nie chcę go przekreślać, ocenię za pięć lat, ale jak widzę co wyrabia PiS w innych rejonach kraju to aż mam dreszcze.

  PSL (mam nadzieję, że zieloni nie wejdą w najbliższych wyborach do parlamentu – trzeba ich wyplewić) wiadomo było już przed sesją, zamiast szukać odpowiednich rozwiązań, rozmawiać jak ludzie to wystawiają Józka na kolejną kadencję chyba nie do końca wierząc, że to się może udać w takim zestawieniu. Czas pogonić to towarzystwo rodem z PRL

  Na koniec krótka analityka
  W wynikach do Rady Powiatu PiS uzyskał 8 mandatów na 17 możliwych. PSL – 6. Brakowało zaledwie jednego głosu PiSowi spośród trzech wolnych i dostępnych ze strony Forum (2) i Samorządu Lubaczowskiego (1), aby przegłosować swojego człowieka.

  Wielki szacunek dla Pana Rymarowicza, który nie do końca jest traktowany poważnie w Radzie, ale który jako jedyny zachował się moralnie i wstrzymał się prawdopodobnie od głosu, bo Marcina Piotrowskiego trudno o to podejrzewać ze względu na bliską zażyłość ze Zdzichem 😉

  Wszystko wskazuje na Pawła Głaza, który nazywajmy rzeczy po imieniu dał się najprawdopodobniej kupić za vicestołek (oby tylko nie był odpowiedzialny za szukanie inwestorów). Jak dla mnie to zwykły karierowicz. Szkoda, że tak młody i wydawałoby się rozsądny człowiek dał się zmanipulować przez niewysokie kadry PiS. Będzie to Panu na pewno zapamiętane. Proszę też pamiętać, że nieważne jak się zaczyna, ale ważne jak się kończy. Choć w Pana przypadku to bez znaczenia. Przechowali Pana w UM Lubaczów na nowopowstałym? stołku, wspólnie z Waldkiem i co? I niestety nic. Gdzie Ci mężczyźni… wróć – inwestorzy?

  Posłuchałem też tego krótkiego przemówienia po i powiem jedno: jeżeli w takim samym tempie będzie Pan Paweł Głaz zatrzymywał młodych ludzi w powiecie lubaczowskim jak powstawały za jego spektakularnej kadencji nowe inwestycje w Lubaczowie, to ja już dziś tym młodym ludziom ogromnie współczuję.

  Nowemu staroście gratuluję, temu vice też. To na pewno duże, osobiste sukcesy 😉

  • Kazdy to wie ze obie strony byly na zakupach ale PSL skapil na budzecie i przegral licytacje 😀
   Zgadzam sie z przedmowca Pawel mogl wstrzymac sie od glosu i wyszedlby z tego z twarza ale najwidoczniej skusila go posadka na wice. To dobry fotel bo malo kto interesuje sie nim z zewnatrz. Ppatrzmy na WIeska Huka pewnie spora czesc ludzi nawet nie wiedziala jak sie nazywa wice :DDDDD

   Na pierwszy ogien idzie starosta a wice jest w cieniu na tylnym siedzeniu autobusu

 5. Jest takie powiedzenie jeżeli chcesz kogoś poznać to daj jemu jakąś władzę a kim jest i co sobą prezentuje Zenon Swatek to sie przekonacie nie trzeba będzie długo czekać jak wytrzyma na stanowisku Starosty więcej jak dwa lata to będzie cud nie jestem ani członkiem ani sympatykiem PSL cały Powiat Lubaczowski został wczoraj pogrążony w żałobie

 6. Z naszym powiatem nikt specjalnie się do tej pory nie liczył., A co było możliwe do zepsucia, to już dawno zepsuto. Ja tam mam nadzieję, że nowy radny pan Piotrowski może w końcu za dietę kupi sobie kilka nowych koszul, bo ciągle go widać w tej samej, a może jeszcze i na marynarkę styknie. W końcu ta funkcja zobowiązuje do czegoś nawet kulturalno oświeconych.

zostaw odpowiedź

Please enter your comment!
Please enter your name here