Młodzi radni z Lubaczowa wymienili się doświadczeniami z rówieśnikami

0

Przedstawiciele Młodzieżowej Rady Miasta Lubaczowa uczestniczyli w spotkaniu z rówieśnikami działającymi w innych samorządach Podkarpacia. Wyjazd do Tyczyna był dla nich m.in. okazją do wymiany doświadczeń i czerpania inspiracji.

Fot. MRM

W spotkaniu, które odbyło się we wtorek (30.10), oprócz gospodarzy i przedstawicieli Lubaczowa, uczestniczyła także młodzież z Tarnobrzega, Ustrzyk Dolnych i Rzeszowa.

– Przyjęto nas bardzo miło i profesjonalnie. Na początku mogliśmy dostrzec podobieństwa i różnice w działaniu naszej młodzieżowej rady a rady z Tyczyna, gdyż spotkanie rozpoczęło się sesją miejscowej MRG. Przyglądając się obradom i prezentacjom młodych radnych, czerpaliśmy od nich inspiracje. Podczas swojej prezentacji opowiedzieliśmy z kolei o naszych sukcesach i planach na najbliższą przyszłość. Później poddaliśmy się dyskusji, w której m. in. jednogłośnie stwierdziliśmy, że praca nad widocznością młodzieżowych rad jest kluczowa i niezmiernie ważna – informuje radna Wiktoria Reizer, rzecznik prasowy MRM Lubaczowa.

Na koniec wspólnych obrad, młodzież jednogłośnie stwierdziła, że ich nasza znajomość nie zakończy się na jednym spotkaniu i zamierzają współpracować w przyszłości.

Podczas wyjazdu młodzieży z Lubaczowa towarzyszyli opiekunowie: Kinga Stopyra (SP Nr 1) i Kamila Antonik-Brzyska (SP Nr 2) oraz radny Rady Miejskiej Lubaczowa Krzysztof Czerniak.

zostaw odpowiedź

Please enter your comment!
Please enter your name here