Zespół Szkół będzie współpracował z Fabryką Maszyn Lubaczów sp. z o.o.

1

Zespół Szkół im. gen. Józefa Kustronia będzie blisko współpracował z lubaczowską Fabryką Maszyn Lubaczów Sp. z o. o. Umowę patronacką w tej sprawie podpisano podczas tegorocznych obchodów Dnia Edukacji Narodowej.

Dyrektor ZS Andrzej Nepelski i Prezes Fabryki Maszyn Krzysztof Trofiniak podpisali umowę patronacką.

Tegoroczny Dzień Edukacji Narodowej w lubaczowskim Zespole Szkół im. gen Józefa Kustronia był wyjątkowy. Oprócz tradycyjnych obchodów święta pracowników oświaty i związanej z tym uroczystej akademii i przyznaniem wyróżnień zasłużonym pracownikom, był okazją do podpisania umowy patronackiej patronackiej z Fabryką Maszyn Lubaczów sp. z o. Na terenie powiatu lubaczowskiego to pierwsze tego typu przedsięwzięcie.

– Celem patronatu jest przygotowanie absolwentów do podjęcia zatrudnienia poprzez kształtowanie umiejętności niezbędnych do wykonywania zawodu w rzeczywistych warunkach pracy na kierunkach kształcenia technik mechanik oraz operator obrabiarek sterowanych numerycznie. Umowa zakłada nie tylko współpracę w zakresie podnoszenia jakości kształcenia zawodowego, ale również wypłatę stypendiów dla uczniów. Podpisanie umowy to nowy etap rozwoju Zespołu Szkół, przedsiębiorstwa Fabryki Maszyn oraz Lubaczowa i powiatu lubaczowskiego – podsumował Andrzej Nepelski – dyrektor ZS.

Na uroczystości przedstawiono również współpracę z firmą F&K Salon Fryzjersko-Kosmetyczny Stanisława Juźko. Na wniosek szkoły firma ta została zgłoszona do konkursu Biznes Klasa 2018 organizowanego przez Wojewódzki Urząd Pracy w Rzeszowie i zdobyła wyróżnienie w kategorii mikro i małych firm.

W trakcie uroczystości tradycyjnie wyróżniono również najlepszych uczniów. Po raz kolejny zostały przyznane stypendia w ramach programu stypendialnego Fundacji Świętego Mikołaja. Zgromadzone na subkoncie szkoły środki finansowe to zasługa uczniów, nauczycieli i pracowników szkoły, które pozyskano w ramach zbiórek publicznych na terenie szkoły przy koordynacji Stowarzyszenia Rozwoju Zespołu Szkół im. gen. Józefa Kustronia. Część kwoty uzyskana była także z 1% podatku podatku oraz dopłacie Fundacji Świętego Mikołaja. Nieocenione w tej kwestii jest przede wszystkim wsparcie firm, przedsiębiorstw nie tylko z powiatu lubaczowskiego, ale również z Rzeszowa, Warszawy i Krakowa. Zebrana kwota dzięki okazanemu sercu to 31 937,48 zł. Dzięki Darczyńcom Komisja Stypendialna mogła przyznać stypendia, aż 17 uczniom, którzy wykazali się wysokimi wynikami w nauce, zaangażowaniem społecznym oraz udziałem w konkursach i olimpiadach. Wśród tych, którzy otrzymali stypendium znalazło się 8 uczniów klas pierwszych. Każdy stypendysta otrzymał 1700 zł na rok szkolny.

Darczyńcami programu stypendialnego w roku szkolnym 2018/19 są firmy: ENPROM Sp. z o.o z Warszawy, Alvernia Sp. z o.o. z Krakowa, BD Center sp. z o.o Rzeszów, MDM Polska sp. z o.o. Bobrówka, Instal –Center. Usługi Hydrauliczne Tomasz Hawrylak Lubaczów, Agro-Mal sp. j. Jan, Tadeusz i Mieczysław Pokrywka Lubaczów, DM System Damian Mazur Rzeszów, Centrum Medyczne „KORMED” Lubaczów, Fundacja na Rzecz Rozwiązywania Problemów Społecznych „SOCIETATIS” Rzeszów, Sklep Obuwniczo-Przemysłowy Marta Żulewicz Lubaczów, Multiagencja Ubezpieczeniowa „Polisa Plus” Paweł Mazurek Lubaczów, „KAZEX” Kazimierz Rymarowicz Oleszyce, Agencja Ubezpieczeniowa Krystyna i Robert Gutkowscy s.c – Lubaczów, „KRESY” Spółdzielcza Grupa Producencka Lubaczów, Firma GEOBUD Usługi Projektowo-Budowlane Kinga i Krzysztof Kopeć Lubaczów, Firma Żab-Blach Ryszard Żabczak Lubaczów, Fundacja Świętego Mikołaja Warszawa, Stowarzyszenie Rozwoju Zespołu Szkół im. gen. Józefa Kustronia Lubaczów oraz firma uczniowska E-grosik, która powstała w tej szkole w ramach projektu „Przedsiębiorczy uczeń kluczem do sukcesu” w składzie: Katarzyna Kornaga, Katarzyna Kolbuch, Aleksandra Malec, Patrycja Sęga, Anna Zajączkowska, Jolanta Kamińska, Klaudia Mazurek, Patrycja Burek, Diana Cisło, Sylwia Jałowy.

W ramach współpracy z Fabryką Maszyn Lubaczów Sp. z o. o. zostało już wręczone stypendium jednemu uczniowi technikum mechanicznego ufundowane przez tą firmę. Co ważne, przedsiębiorstwo chce przyznać jeszcze stypendium dla 9 uczniów technikum mechanicznego oraz uczniom zdobywającym umiejętności w zawodzie operator maszyn sterowanych numerycznie.

elubaczow.com, ZS w Lubaczowie


Bądź na bieżąco i zostań jednym z blisko 14 tysięcy naszych obserwujących!
Śledź profil Redakcja Elubaczow na Facebooku.

1 komentarz

zostaw odpowiedź

Please enter your comment!
Please enter your name here