Wójt gminy Horyniec-Zdrój Robert Serkis z klasą rozpoczął kampanię wyborczą, w której stara się o reelekcję. Na jej starcie w ciepłych słowach powitał swoją kontrkandydatkę na Facebooku.

Kampania wyborcza w poszczególnych gminach naszego powiatu trwa już od jakiegoś czasu. Każdy z kandydatów na wójta czy burmistrza ma swój pomysł jak ją przeprowadzić. Urzędujący włodarze zazwyczaj kierują się starą prawdą, że wybory rozpoczynają się dzień po objęciu funkcji i swoimi działaniami przez całą kadencję chcą się przypodobać mieszkańcom. W nieco innej roli aktywność muszą prowadzić ich kontrkandydaci, którzy albo oprą ją na krytyce obecnego włodarza, albo staraniu pokazania swojej osoby i programu z lepszej strony. Same działania przybierają różną formę i często przeobrażają się w tzw. brudną kampanię. Tu wykorzystuje się choćby anonimowe pyskówki na forach internetowych czy w mediach społecznościowych.

Chcąc na starcie wyborczej potyczki wprowadzić nieco spokoju i kultury języka w dość zaskakujący sposób zachował się obecny wójt gminy Horyniec-Zdrój Robert Serkis, który wczoraj (27.09) na oficjalnym profilu udostępnił… stronę swojej kontrkandydatki Marleny Golenia.

Post nie został bez echa, bo kandydatka Prawa i Sprawiedliwości zrewanżowała się tym samym kilka godzin później. Jak pisze, ona także chce by ta kampania była budująca i wniosła nową jakość do Horyńca-Zdroju.

W gminie Horyniec-Zdrój możemy liczyć więc na merytoryczną kampanię, choć emocji pewnie także nie zabraknie.

elubaczow.com, TM, hp

Zobacz także

15 komentarze

 1. To dowodzi, że Pan Serkis ma klasę. I jego kontrkandydatka Marlena Golenia również. Fajnie gdyby obecny wójt miał jeszcze tyle samo pomysłów dotyczacych gminy, co klasy i kultury osobistej. To oczywiście jest ważne, ale urząd wójta to jednak nie konkurs savoir’vivre.

  • Jak na Horyniec dzieje sie sporo, nie uwazasz??? Oczywiscie zawsze mogloby byc lepiej, ale w porownaniu z wczesniejszym przeciwnikiem uwazam, ze Nasza Gmina rozwija sie bardzo dynamicznie.
   Niedezydowany jakie masz oczekiwania jeszcze w stosunku do naszego Wojta. Najlepiej podaj kilka przykladow bedzie latwiej

 2. Chciałbym, aby wymyślił coś takiego, żeby w naszej Gminie ludzie chcieli żyć, inwestować, zostać, a nie odwrotnie. Mogli się dorobić. Nie wiem co to miałoby być, gdybym wiedział sam bym wystartował na wójta. Ale wiem, że pomimo przyzwoitej kadencji to nie jest ta postać, która tego dokona.

  • Jedynym walorem inwestycyjnym w Naszej Gminie z mojego punktu widzenia sa Uzdrowiska. Ale te instytucje maja swoich kierownikow, dyrektorow i prezesow i wydaje mi sie, ze to zadanie wlasnie tych osob

   Horyniec-Zdroj poza teresami zdrojowymi, dobrze zagospodarowanym terenem, nie ma inwestorom nic do zaoferowania. Nie wiem czy w Horyncu sa jakiekolwiek strefy ekonomiczne i przede wszystkim czy one maja jakikolwiek sens patrzac np. na Lubaczow. Ilu inwestorow udalo sie sciagnac do Lubaczowa przez Pana Glaza i Zubrzyckiego ktorzy sa koordynatorami tej inicjatywy? Ile pieniedzy pochlonal ten projekt z budzetu miasta??? Czy ktokolwiek to przekalkulowal, przemyslal??? Na szczerze to nie nasz problem tylko mieszkancow Lubaczowa….
   Czy uwazasz ze kontrkandydatka to osoba ktora lepiej sprawdzi sie na fotelu wojta?? Wiem ze nie ma jeszcze planow ale moze masz jakies mocne argumenty, aby zmienic moje myslenie o Wojcie Serkisie. Na koniec:: czy Twoim zdaniem mamy kogos na Ziemi Horynieckiej kto nie startuje a powinien powalczyc o kierowanie Gmina ?

 3. Nie dążę do tego, żeby zmieniać zdanie osób popierających Pana Serkisa. Jednak ja skłaniam się ku Pani Golenia. Myślę, że ma plan, inaczej nie startowałaby na fotel wójta. Nie jest znikąd, zawsze gdzieś się przewija gdy coś się dzieje w Horyńcu. Trochę jak niewidzialna ręka. Może to właśnie jest rozwiązanie, ktoś kto jest zupełnie inny niż inni.

  • Nie oczekuje tego abys zmienil moje zdanie lub zdanie elektoratu Pana Serkisa na temat wyboru.Chcialbym jedynie posluchac argumentow (a moze wartosci) jakie przemawiaja za kontrkandydatka. Chetnie zapoznam sie z planem (a najlepiej z programem) Pani Goleni. Pan Serkis miedzy wierszami przekazal troche informacji na temat dalszego rozwoju Naszej Gminy ale nie ukrywam, ze rowniez czekam na bardziej szczegolowy program wyborczy, aby miec pewnosc, ze to moj kandydat na Wojta.
   Jezeli moglbys w dwoch slowach napisac gdzie i kiedy moglismy dostrzec dzialania Pani Marleny, z jakich inicjatyw, w jakie wydarzenia byla zaangazowana itp. W jaki sposob wyroznia sie na tle innych osobowosci (nie tylko na tle Pana Roberta), w jaki sposob jest inna, niz inni??

 4. Poczekam może, aż kandydatka zrobi spotkania wyborcze i może jakiś ciekawy program przedstawi, sam się chętnie zapoznam, nie mam interesu promować tej Pani. Po prostu się zastanawiam. Wiem, że zrobiła szkołkę plywacką dla dzieci za darmo i chodziły za darmo, teraz kasa na Turniej w warcabach, z Orlenu i nie tylko, 180 tys. jak podają media to dużo. Zorganizowała imprezę charytatywną na Błoniach w Warszawie dla Emilki, w tamtym roku w Horyńcu Turniej Piłki Nożnej Zdrój – Cup, był wiceminister sportu. No i skoro w Agencji pracuje to na programach pomocowych może się zna i na potrzebach rolników, a sporo ich u nas. Niech się może wykaże na fotelu Wójta i zaproponuje coś konkretnego.

  • Nie ukrywam ze rowniez czekam na spotkanie wyborcze z Pania Marlena oraz zapoznanie sie z jej oferta. Byc moze bedzie miala o wiele wiecej do zaoferowania niz Pan Robert.
   Piszesz ze nie masz interesu promowac tej Pani ale mimowolnie to robisz – jak sie okazuje nie znajac jej programu, dodatkowo popadajac w watpliwosc jej oferty piszac ‚MOZE jakis ciekawy program przedstawi’. Ponadto wymieniasz z latwoscia jej „osiagniecia” – skad o tym wiesz i gdzie mozna o tym poczytac??? Rodzi sie zatem pytanie,, a nawet dwa.Jezeli nie jest to tajemnica zdradz prosze na kogo glosowales w poprzednich wyborach oraz czym zawiodl Cie Pan Serkis w konczacej sie kadencji?? Czego konkretnie oczekujesz od przyszlego Wojta?? Mysle ze to cenna informacja wlasciwie nie dla mnie ale dla konkurujacych ze soba Kandydatow….
   Ciesze sie ze Pani Marlena angazuje sie w imprezy charytatywne (przytoczona tutaj s.p. Emilka), ale jaki to ma wplyw dla Naszej Gminy???
   Stanowisko Pani Marleny w ARiMR jest czysto przypadkowo zjawiskiem partyjnym – chyba nikomu o tym nie trzeba mowic. To co dawniej robilo PSL teraz robi PiS – wymienia kadry menadzerskie w instytucjach sobie podleglych na zaufanych sobie ludzi (niekoniecznie kompetnentnych) bo jakie wyksztalcenie i pojecie ma Pani Marlena o……rolnictwie??? Wie chociaz jak wyglada krowa czy zna tylko z podrecznikow do przyrody ze szkoly podstawowej???? Badzmy powazni. Nie jestem wrogiem Pani Marleny bo jak w Lubaczowie na Burmistrza startuje katechetka z 4-letnim stazem w samorzadzie to dlaczego w Horyncu-Zdroju nie moze startowac… Pani Marlena??? Z niecierpliwoscia czekam na jej oferte

 5. Napisz, jeśli możesz, co według Ciebie wniesie II kadencja Pana Serkisa? Jak to widzisz? Mało jest merytorycznej dyskusji na forach, dużo psioczenia na siebie nawzajem. A ludzie chcą porozmawiać, bo sami też czasem nie wiedzą kogo wybrać, żeby nie zmarnować 4 lat.

  • Mysle ze poprawi sie infrastruktura, oferta dostepnych Uzdrowisk w Naszej Gminie oraz dokonczenie rozpoczetych przez Pana Roberta prac.
   Przypominam ze zblizajace sie wybory sa kadencja piecioletnia.
   Wiem ze kanalizacja sanitarna i wodociagowa to troche smieszny temat jak na XXI w. ale nie zapominajmy ze sa rodziny i domy, ktore nie posiadaja do nich dostepu
   Cieszy mnie oferta wydarzen kulturalnych w Horyncu z tego wzgledu ze jest urozmaicona. Horyniec Art Festiwal, Cyklokarpaty, teatr, koncerty itp. – mozna powiedziec ze taki Lubaczowa miazdzymy :)))))
   Ponadto budowanie wizerunku na zewnatrz uwazam inplus.
   PS. Bardzo Ci dziekuje za merytoryczna dyskusje ktorej jak wspomniales powyzej niestety nie ma u nas na forum publicznymm

zostaw odpowiedź

Please enter your comment!
Please enter your name here