Teresa Pamuła: hodowcy świń nie biorą pieniędzy na walkę z ASF

0

Tylko kilkunastu właścicieli stad świń na Podkarpaciu zwróciło się do Agencji Restrukturyzacji i Modernizacji Rolnictwa o refundację kosztów wydatków poniesionych na profilaktykę afrykańskiego pomoru świń. To nikły odsetek, bo naszym województwie hodowlą świń zajmuje się ponad 13 tys.gospodarstw – mówi w Radio Rzeszów Teresa Pamuła, dyrektor Podkarpackiego Oddziału ARiMR.

Fot. Radio Rzeszów, arch.

Agencja Restrukturyzacji i Modernizacji Rolnictwa nabór wniosków na refundację do 75% wydatków poniesionych przez producenta rolnego, który prowadzi gospodarstwo związane z hodowlą świń, rozpoczęła pod koniec sierpnia. O refundację wydatków poniesionych na bioasekurację związaną z ASF można ubiegać się tylko do najbliższego piątku (14.09). Refundacją objęty jest zakup mat dezynfekcyjnych, obuwia i odzieży ochronnej, sprzętów do zabiegów dezynfekcyjnych, środków biobójczych i innych .

Dyrektor Pamuła, która była gościem Radia Rzeszów powiedziała, że zainteresowanie hodowców jest nikłe, bo do ARiMR zgłosiło się zaledwie kilkunastu hodowców. Dyrektor Podkarpackiego Oddziału ARiMR dodała również, że od piątku ruszy realizacja wniosków związanych ze stratami spowodowanych przez suszę. Na Podkarpaciu o rekompensaty związane z tego tytułu ubiega się około 2 tys. gospodarstw.

Cała rozmowa Radia Rzeszów.

 

elubaczow.com, radio.rzeszow.pl


Bądź na bieżąco i zostań jednym z ponad 14 tysięcy naszych obserwujących!

zostaw odpowiedź

Please enter your comment!
Please enter your name here