ARiMR: Ruszył nabór wniosków dla hodowców świń

0

Agencja Restrukturyzacji i Modernizacji Rolnictwa rozpoczęła dziś (27.08) nabór wniosków na refundację do 75% wydatków poniesionych przez producenta rolnego, który prowadzi gospodarstwo związane z hodowlą świń. To dobre wieści m.in. dla rolników z powiatu lubaczowskiego, w którym pojawiły się ogniska ASF.

Fot. Archiwum.

Termin naboru wniosków ogłosił Minister Rolnictwa i Rozwoju Wsi. Pomoc będzie udzielana w postaci wsparcia finansowego o charakterze de minimis w rolnictwie jako refundacja do 75 % wydatków poniesionych przez producenta rolnego. Ta przeznaczona jest dla gospodarstw, w których utrzymywane są zwierzęta z gatunku świnia (Sus scrofa). Wnioski będzie można składać od dziś (27.08) do 14. września br.

Pomoc finansowa będzie mogła dotyczyć wydatków poniesionych na:

– zakup mat dezynfekcyjnych,
– zakup sprzętu do wykonywania zabiegów dezynfekcyjnych, dezynsekcyjnych lub deratyzacyjnych oraz produktów biobójczych, środków dezynsekcyjnych lub deratyzacyjnych,
– zakup odzieży ochronnej i obuwia ochronnego,
– zabezpieczenie budynków, w których utrzymywane są świnie, przed dostępem zwierząt domowych.

Wzór wniosku oraz spis załączników dostępne są na stronie arimr.gov.pl, wszelkie informacje są dostępne także w Biurze Powiatowym ARiMR (ul. Mazury 3, Lubaczów, tel. 16 633 02 11).


Bądź na bieżąco i zostań jednym z 13 tysięcy naszych obserwujących!
Śledź profil Redakcja Elubaczow na Facebooku.

zostaw odpowiedź

Please enter your comment!
Please enter your name here