Lubaczów: Budżet Obywatelski 2019 – znamy listę projektów

10

Komisja do spraw Budżetu Obywatelskiego zatwierdziła w poniedziałek (10.09) do konsultacji z mieszkańcami 13 wniosków, które wpłynęły w ramach tegorocznego naboru Budżetu Obywatelskiego w Lubaczowie. Dwa kolejne wnioski są w weryfikacji. Głosowanie na zatwierdzone projekty potrwa od 17 września do 19 października br.

Weryfikacja propozycji projektów pod względem formalno-prawnym, możliwości ich realizacji oraz możliwości zabezpieczenia w budżecie Gminy na kolejne lata środków na pokrycie ewentualnych kosztów, które projekt będzie generował w przyszłości przez Komisję ds. Budżetu Obywatelskiego oraz zatwierdzenie przez Burmistrza Lubaczowa listy projektów do konsultacji przedstawia się następująco:

Nr
projektu
Tytuł projektu Wnioskodawca Lokalizacja Wartość projektu
brutto [PLN]
1. Budowa chodnika Zenon Swatek ul. Jagiełły 40 000
2. Modernizacja boiska osiedlowego „Piaskowiec” Paweł Włoch
Anna Trojnar
ul. Zielona 100 000
3. „Cyklostacja” Samoobsługowa Stacja Naprawy Rowerów Łukasz Margraf Rynek
SP Nr 2
31 500
4. Likwidacja barier architektonicznych
na cmentarzu
Halina Knap ul. Kościuszki 96 611
5*. Budowa przejścia dla pieszych
i modernizacja istniejącego chodnika
Piotr Kantorski,
Anna Kordys,
Elżbieta Żołyniak
ul. Krasińskiego 40 000
6*. Remont – przebudowa nawierzchni chodnika Edward Rokosz ul. Jana III Sobieskiego 39 000
7. Remont pomieszczeń w budynku
przy ul. Konopnickiej 9 na potrzeby utworzenia Centrum Spotkań Młodzieży, świetlicy środowiskowej oraz Sali rehabilitacyjnej
Kinga Łuczak-Reizer ul. Konopnickiej 100 000
8. Wyrównanie i utwardzenie drogi
przy ogródkach działkowych
Kamil Matkowski dz. Nr 378 39 910
9. Strefa Cienia Krzysztof Czerniak Rynek 99 999
10. Remont chodnika przy Zbiorniku Wodnym „Młyn” Artur Dryblak
PZW Lubaczów
ul. Wyszyńskiego 100 000
11. Strefa Odpoczynku „Zbiornik Młyn” Daniel Pilip
PZW Lubaczów
ul. Wyszyńskiego 40 000
12. Strefa Aktywnej Rodziny – Plac zabaw
na osiedlu Mazury
Rafał Dudzic i grupa mieszkańców osiedla Mazury I i II dz. Nr 4559 100 000
13. Budowa parku do Street Workoutu Piotr Bednarz SP Nr 2 53 943
14. Budowa placu zabaw dla dzieci Ryszard Antonik
i mieszkańcy osiedla
ul. Kasprowicza
dz. Nr 3932/3
 39 999,50
15. Remont drogi wewnętrznej Ryszard Antonik
i mieszkańcy osiedla
Boczna ul. Kościuszki- dojazd do PUP, ZWG, Kormed, apteki, budynku wielorodzinnego 39 995

* – wnioski zweryfikowane poprawnie w dniu 11.09.2018 r.

elubaczow.com, lubaczow.pl

Zobacz także

10 komentarze

  1. Fakt, że prace typu remont dróg czy chodników muszą być zgłaszane przez mieszkańców jako projekty budżetu obywatelskiego to WSTYD dla miasta i jego włodarzy. Czy naprawdę miasto nie jest w stanie znaleźć nigdzie pieniędzy na tak istotne inwestycje? Patrząc na wartości przedstawionych projektów, nie wymagało by to dużych nakładów finansowych. Jestem pewien, że gdzieś w budżecie na pewno dałoby się zmieścić takie inwestycje (np. cztery z nich spokojnie można by było zrealizować zamiast utrzymywania bezczynnej straży miejskiej)

    • Jaki wstyd? Dla kogo? Kto powiedział, że tych remontów miasto by nie przeprowadziło? Nie da się jednak wszystkiego zrobić na raz, a mieszkańcy czayli my wskazują poprzez projekty, co ich zdaniem jest najpilniejsze. Widzę, że po prostu nie podoba ci się idea Budżetu Obywatelskiego (o „włodarzach” nie wspomnę). Twoja opinia jest niewiele warta, napisana na zasadzie krytykowania wszystkiego co się da. A ciekawy jestem, czy zechce ci się ruszyć tyłek i pójść na głosowanie, w co bardzo wątpię.

      • Idea Budżetu Obywatelskiego bardzo mi się podoba, w zeszłym roku miałem nawet przyjemność pomagać w przygotowaniu jednego z projektów i jak co roku będę jedną z tych kilkuset osób, które na BO zagłosują. Co do obecnie rządzących – chyba mam prawo trochę ponarzekać, skoro oddałem na nich swój głos i w ciągu tych czterech lat po prostu się zawiodłem bo słabo wykonują powierzoną im przez wyborców pracę. Ja jak kiepsko wykonuję swoją pracę, to jednak jest mi trochę wstyd i moim zdaniem tak samo powinni się czuć obecnie rządzący. Miasto stoi w miejscu, obietnice jak zwykle nie spełnione, inwestycje założone w budżecie na 2018 r. nie zrealizowane, jedynie te z Budżetu Obywatelskiego z wcześniejszych lat zostały zakończone – biorąc to pod uwagę, wątpię żeby miasto samo zrealizowało te remonty. Pewnie padną argumenty, że basen, że MDK, ale nie są to inwestycje priorytetowe, można nawet powiedzieć, że odwracające uwagę od tych najważniejszych i najbardziej potrzebnych. Takie lokalne „chleba i igrzysk”. Gdzieś między nimi na pewno udałoby się wcisnąć te bardziej istotne i potrzebne.

  2. Strefa cienia w tym. Jeb.. Byłym parku było tak pięknie zielony zjebali na Maxa wystarczyło zrobić chodniki 2 fontanny przystrzyc żywopłot i było by pięknie nie dało się musieli to spierdolic nieodwracalnie ku.. A zachciało się patelni chyba komuś ktoś dawno nie zrobil

  3. Haha z dzieckiem nie ma w ogóle gdzie posiedzieć! Na, nie ma nawet gdzie wyjść bo wszędzie Krzywe chodniki, brud, smród i spaliny. Zero zieleni, a stary park niszczeje. Wybudują basen – z dzieckiem nie
    Umiejącym pływać tez nie będzie można się wybrać bo nie będzie części rekreacyjnej tylko same tory pływackie :(

zostaw odpowiedź

Please enter your comment!
Please enter your name here