Lubaczowianie znów zdecydują na co wydać pieniądze. Ruszył Budżet Obywatelski

0

Mieszkańcy Lubaczowa znów mogą zadecydować na co zostanie wydanych część pieniędzy miejskich. Ruszyła kolejna edycja Budżetu Obywatelskiego. Wnioski można składać do końca sierpnia.

Często zdarza się, że narzekamy, że coś w mieście jest źle, ale nikt nic nie robi. Warto wziąć sprawy w swoje ręce. W Lubaczowie zawsze można się zwrócić do właściwej komórki lub złożyć wniosek do Budżetu Obywatelskiego. W tym roku mieszkańcy mają do wydania 280 tys. zł.

Obecna edycja nieco różni się od poprzednich. Zadania podzielono na małe i duże projekty. Te pierwsze nie mogą przekraczać kwoty 40 tys. zł, a drugie – 100 tys. zł. Nie zmieniła się grupa osób mogących składać propozycje. Z wnioskami występować mogą Zarządy Osiedli, organizacje społeczne mające siedzibę w Lubaczowie, grupy osób, a nawet jeden mieszkaniec. Projekt musi mieć charakter inwestycyjny i dotyczyć zadań własnych Gminy Miejskiej Lubaczów. Szczegóły dotyczące tegorocznej edycji dostępne są na stronie: www.lubaczow.pl/go.php/pl/budzet_obywatelski/2019/

Pierwsza edycja BO odbyła się w 2015 r. i od razu cieszyła się sporym zainteresowaniem. W ciągu wszystkich edycji w Lubaczowie udało się wykonać m.in. remont drogi wewnętrznej na osiedlu przy ul. Słowackiego, powiększyć parking samochodowy przy Przychodni Rejonowej, wyposażyć szatnie szkolne w indywidualne szafki dla dzieci i młodzieży, otworzyć plac zabaw „Gumisiowy świat” przy ul. Norwida, Kreatywną Strefę Sportu „Aktywny Maluch”, Zieloną Zonę, przy niezagospodarowanym terenie MOSiR-u postawić dla najmłodszych plac zabaw, a dla nieco starszych zewnętrzną siłownię.

AH, elubaczow.com

Zobacz także

zostaw odpowiedź

Please enter your comment!
Please enter your name here