Gmina Wielkie Oczy: „Dla Niepodległej” na rowerze

0

„Dla Niepodległej” – pod takim hasłem ponad 50 km przejechali uczestnicy rajdu rowerowego granicami gminy Wielkie Oczy, który odbył się w sobotę 1 września. Wybór daty nie był przypadkowy – tego obchodziliśmy 79. rocznicę wybuchu II wojny światowej.

Fot. Agnieszka Sopel

Z Wielkich Oczu, przez Skolin, Czaplaki, Kobylnicę Wołoską do Potoku Jaworowskiego. W tej ostatniej miejscowości uczestnicy rajdu zatrzymali się w kościele pw. Trójcy Przenajświętszej – tu odbyła się krótka modlitwa w intencji poległych w trakcie II wojny światowej. Tu także był czas na regenerację sił i degustację przysmaków przygotowanych przez panie z Koła Gospodyń Wiejskich z Kobylnicy Ruskiej. Z Potoku Jaworowskiego – drogą leśną, która dostarczyła wszystkim niemałych atrakcji – peleton przejechał do Bihal, a następnie do Łukawca. Tutaj w świetlicy czekały już panie z Koła Gospodyń Wiejskich z domowymi wypiekami i pysznym kompotem. Kolejne miejscowości przez, które przejechali uczestnicy rajdu to Majdan Lipowiecki, Wólka Żmijowska i Żmijowiska. Rajd zakończył się na „Turówce” w Wielkich Oczach, gdzie tradycyjnie już odbyło się ognisko – czytamy na stronie Gminy Wielkie Oczy.

Rajd miał na celu uczczenie setnej rocznicy odzyskania przez Polskę Niepodległości, uczczenie 79. rocznicy wybuchu II Wojny Światowej, promocję walorów turystyczno-krajobrazowych, dziedzictwa kulturowego i historycznego Gminy Wielkie Oczy, popularyzację turystyki rowerowej jako formy rekreacji i aktywnego wypoczynku oraz propagowanie zasad ruchu drogowego wśród dzieci i młodzieży.

Organizatorzy dziękują paniom z KGW Kobylnica Ruska i Łukawiec, a także strażakom z OSP Łukawiec za pomoc w organizacji rajdu.

Galeria zdjęć, fot. Agnieszka Sopel.

elubaczow.com, wielkieoczy.info.pl


zostaw odpowiedź

Please enter your comment!
Please enter your name here