„Kresowa Niepodległa” na lubaczowskim Rynku

0

W niedzielę na lubaczowskim Rynku panować będą lata 20. i 30. XX w. Pojawi się również Gminna Strefa Niepodległości, którą zorganizują Miejska Biblioteka Publiczna w Lubaczowie i Gminna Biblioteka Publiczna w Lubaczowie z/s w Baszni Dolnej.

fot. Marek Kuziemski, Urząd Miejski w Lubaczowie.

O tym, że obie biblioteki połączyły siły i otrzymały dofinansowanie w wysokości 79 tys. zł z Programu Wieloletniego Niepodległa na lata 2017-2021 na realizację projektu „Kresowa Niepodległa” pisaliśmy w połowie listopada. Instytucje już zorganizowały koncert artystów Polskiej Opery Królewskiej „Pieśni, Arie i Duety z oper Mozarta, Donizettiego, Pucciniego, Bizeta i Moniuszki”. Teraz zapraszają na kolejne spotkania.

Tym razem przygotowały Gminną Strefę Niepodległości, w której w niedzielę od godz. 15:00 będzie można zaprojektować i namalować oryginalną koszulkę oraz uczestniczyć w grach, zabawach i quizach. Pojawi się także fotobudka. Zdjęcie będzie niepowtarzalną pamiątką z obchodów 100 rocznicy odzyskania niepodległości przez Polskę. Ponadto bibliotekarze podzielą się książkami i publikacjami o tematyce niepodległościowej. Zostanie ulokowana również strefa do pracy twórczej, w której prowadzone będą zajęcia plastyczne. Odbędzie się otwarcie wystaw „Młodzi dla Niepodległej” (razem z prelekcją wprowadzającą) oraz „Teraz będzie Polska”.

Następne spotkanie w ramach projektu Kresowa Niepodległa” odbędzie się 1 sierpnia (środa) o godz. 14:00 w Państwowej Szkole Muzycznej w Lubaczowie, gdzie przedstawiony zostanie pierwszy z cyklu wykładów „Piękna Niepodległa Ziemia Lubaczowska”. W prelekcji wezmą udział Zygmunt Kubrak, Zenon Swatek i Tomasz Kuba Kozłowski.

AH, elubaczow.com


zostaw odpowiedź

Please enter your comment!
Please enter your name here