„Kresowa Niepodległa” otrzymała dofinansowanie

0

Miejska Biblioteka Publiczna im. Władysława Broniewskiego połączyła siły z Gminną Biblioteką Publiczną w Lubaczowie z/s w Baszni Dolnej. Tworząc projekt „Kresowa Niepodległa” otrzymały dotacje w wysokości 79 tys. zł z Programu Wieloletniego Niepodległa na lata 2017-2021. Teraz od lipca do listopada realizować będą swój pomysł.

Fot. MBP w Lubaczowie, arch.

Do programu wpłynęło aż 2516 wniosków, a 218 otrzymało wsparcie. Projekt „Kresowa Niepodległa” znalazł się na bardzo wysokim 84. miejscu na liście. W ramach zadania na terenie gminy i miasta Lubaczów zorganizowane zostaną „Quest o Niepodległej” oraz cykl wykładów „Piękna Niepodległa Ziemia Lubaczowska”. Zaplanowano koncerty i otwarcie ścieżki edukacyjnej w Karolówce. Organizatorzy nie zapomnieli także o najmłodszych odbiorcach. Do nich zostaną skierowane działania w miejskiej i gminnej strefie niepodległości.

„Kresowa Niepodległa” ruszy już niebawem, a obie placówki zachęcają do włączenia się do wspólnych wydarzeń organizowanych w ramach 100-lecia odzyskania niepodległości przez Polskę. Szczegółowy program poszczególnych imprez mamy poznać niebawem.

AH, MBP Lubaczów, elubaczow.com


Bądź na bieżąco i zostań jednym z ponad 14 tysięcy naszych obserwujących!

zostaw odpowiedź

Please enter your comment!
Please enter your name here