„Kresowa Niepodległa” otrzymała dofinansowanie

0

Miejska Biblioteka Publiczna im. Władysława Broniewskiego połączyła siły z Gminną Biblioteką Publiczną w Lubaczowie z/s w Baszni Dolnej. Tworząc projekt „Kresowa Niepodległa” otrzymały dotacje w wysokości 79 tys. zł z Programu Wieloletniego Niepodległa na lata 2017-2021. Teraz od lipca do listopada realizować będą swój pomysł.

Fot. MBP w Lubaczowie, arch.

Do programu wpłynęło aż 2516 wniosków, a 218 otrzymało wsparcie. Projekt „Kresowa Niepodległa” znalazł się na bardzo wysokim 84. miejscu na liście. W ramach zadania na terenie gminy i miasta Lubaczów zorganizowane zostaną „Quest o Niepodległej” oraz cykl wykładów „Piękna Niepodległa Ziemia Lubaczowska”. Zaplanowano koncerty i otwarcie ścieżki edukacyjnej w Karolówce. Organizatorzy nie zapomnieli także o najmłodszych odbiorcach. Do nich zostaną skierowane działania w miejskiej i gminnej strefie niepodległości.

„Kresowa Niepodległa” ruszy już niebawem, a obie placówki zachęcają do włączenia się do wspólnych wydarzeń organizowanych w ramach 100-lecia odzyskania niepodległości przez Polskę. Szczegółowy program poszczególnych imprez mamy poznać niebawem.

AH, MBP Lubaczów, elubaczow.com

Ten baner wyświetlono 136 541 razy.

zostaw odpowiedź

Please enter your comment!
Please enter your name here