Pół wieku LKS Huragan Basznia Dolna [ZDJĘCIA]

0

Ludowy Klub Sportowy „HURAGAN” Basznia Dolna działa nieprzerwanie już pół wieku. W minioną niedzielę (01.07) działacze i zawodnicy świętowali swój jubileusz.

Uroczystości rozpoczęły się mszą świętą w kościele parafialnym pw. Św. Andrzeja Boboli w Baszni Dolnej, którą odprawił ks. dr Leszek Bruśniak. W wygłoszonej homilii kapłan odniósł się do ważnej roli sportu w kształtowaniu pozytywnych postaw i relacji międzyludzkich. Dalsza część obchodów miała miejsce na stadionie Huraganu, gdzie oprócz świętowania rozegrano także mecze w ramach Letniego turnieju piłki nożnej o puchar Wójta Gminy Lubaczów.

Ceremonię na stadionie rozpoczęto od przedstawienia historii klubu przez Mikołaja Macha, byłego zawodnika Huraganu. Głos zabrał także Mieczysław Golba – Senator RP, Prezes Podkarpackiego Związku Piłki Nożnej, który w swoim wystąpieniu zauważył pozytywne zmiany w infrastrukturze sportowej na obiekcie w Baszni Dolnej i w całej gminie Lubaczów. Składając jubilatom życzenia przekazał na ręce Prezesa LKS-u Mariusza Młodowca okolicznościowy grawerton oraz piłkę. Kolejne życzenia składali: Wiesław Kapel – Wójt Gminy Lubaczów, Józef Michalik – Starosta Powiatu Lubaczowskiego, Józef Ozimek – Wiceprezes do spraw sportu OZPN w Jarosławiu. Zawodnicy klubu wzbogacili się m.in. o nowy komplet strojów sportowych, które wręczył im wójt Wiesław Kapel. Miłym akcentem uroczystości były także życzenia złożone jubilatom przez działaczy okolicznych klubów.

Spotkanie było ponadto okazją do wręczenia odznaczeń zawodnikom i działaczom sportowym nadanych przez Okręgowy Związek Piłki Nożnej w Jarosławiu i Podkarpacki Związek Piłki Nożnej. Najwyższe, złote odznaczenie za zasługi w sporcie, przyznane przez Ministra Sportu i Turystyki Witolda Bańkę wręczone podczas uroczystości jubileuszu otrzymał Mikołaj Mach.

Na zakończenie rozegrano spotkania finałowe turnieju, w którym zwyciężyła drużyna Zrywu Młodów, przed Rolnikiem Wólka Krowicka i miejscowym Huraganem.

Galeria zdjęć.

elubaczow.com, lubaczow.com.pl

zostaw odpowiedź

Please enter your comment!
Please enter your name here