Piłkarze Gwiazdy Wielkie Oczy wywalczyli awans, ale w „okręgówce” nie zagrają?

19

Piłkarze Gwiazdy Wielkie Oczy zostali mistrzami lubaczowskiej A klasy minionego sezonu i wywalczyli tym samym awans do gry w jarosławskiej klasie okręgowej. Hurra optymizm opadł jednak szybko, bo jak twierdzą działacze, wójt gminy wycofał się z deklarowanego wcześniej wsparcia.

Fot. Profil Gwiazda Wielkie Oczy na fb.com

Różnica pomiędzy A klasą i „okręgówką” to nie tylko czysto piłkarskie umiejętności. Gra w wyższej klasie rozgrywkowej, to także dużo większe wydatki. Zapewne wiedzieli o tym działacze Gwiazdy Wielkie Oczy, którzy wywalczyli awans do V ligi. Gdy, jednak emocje związane z mistrzowskim tytułem w A klasie opadły, przyszedł czas na budowanie budżetu na nowy sezon. W tym momencie przyszło też rozczarowanie. O swoich problemach działacze klubu postanowili poinformować w dość cierpkich słowach na swoim profilu na Facebook’u. W treści postu można wnioskować, że brak wsparcia ze strony lokalnego samorządu może stworzyć Gwieździe spore problemy przed zbliżającym się sezonem.

My liczymy jednak, że działaczom klubowym i lokalnym władzom uda dojść się do porozumienia i w nadchodzącym sezonie Gwiazda będzie godnie reprezentować swoją gminę i powiat lubaczowski na boiskach V ligi.


Bądź na bieżąco i zostań jednym z ponad 14 tysięcy naszych obserwujących!

19 komentarze

 1. Gwiazda to najsłabszy mistrz A klasy od lat. Młody zespół który nie jest ograny w żaden sposób w żadnej lidze (nawet w A klasie). Kadra zespołu to Max 14 osób. Mecze w okręgówce to sobota – niedziela więc ta kadra zrobi się mniejsza. Na treningach jest Max 8 osób. Zawodnicy zastanówcie się czy jest sens lecieć z wielkim hukiem za rok do A klasy A wtedy skład się posypie? Dużo większym niż Oleszyce, Narol czy Krowica – wszystkie te drużyny jechały na inne mecze A klasy jak po swoje I zdobywały mnóstwo goli i punktów.

 2. Panowie czym zaskoczą? Jak Gwiazda z Młodowem, Horyncem czy Cieszanowem (3 mecze z rzędu nie potrafiła strzelić bramki nawet zdobywając tylko jeden wymeczony punkt) bądźmy realistami bo przygoda Gwiazdy skończy się jak MŚ dla Polaków.

 3. Kazik, tylko dlaczego jak to nazwałeś „Ci więksi” nie awansowali, tracąc punkty ze słabszymi drużynami? Skład Gwiazdy jest młody, dlaczego skreślasz tą drużynę? Są to chłopcy z ambicją, to czego nie mieli by spróbować swoich sił w okręgowce? Oczywiście potrzebne napewno będą jakieś wzmocnienia , chociażby 4 lub 5 zawodników.. Ale dajmy im szansę, zawsze to zdobędą jakieś nowe doświadczenie.

 4. Zawistnym poleca się maść na ból tylnej części ciała bądź tabletki-niepier…-MAX. Grają a o tym jak grają świadczy sukces jaki odnieśli, ale tak już jest, że tłamsi się tych, którzy odnoszą sukces lub wnoszą coś nowego a nie daj Bóg żeby ich ktoś publicznie pochwalił! Pochwały z ust zasłużonych i starszych są aktem zgonu każdej raczkującej kariery. Do przeciwników- dlaczego nie dać im szansy? Przecież kto nie ryzykuje nie pije szampana. Niech się wypróbują. Żeby być lubianym w tym środowisku trzeba być szarym jak najtańszy papier toaletowy i nudnym jak flaki z olejem, wszystko robić „na później” i można by jeszcze wymieniać. Zazdrość i chęć bycia w blasku fleszy doprowadziła do tego, że asertywni, komunikatywni, lojalni czy przedsiębiorczy nie zagrzewają długo miejsca a do wilczego biletu dołącza niepochlebna opinia, ale życie uczy, że karma wraca a i na szczęście ludzie mają oczy i przyglądają się uważniej niż kiedyś.

 5. Do Kazik . Jak jestes taki cwaniak to polecam spotkanie sie z chlopakami z Gwiazdy i powiedz im to prosto w oczy ze sa slabi i ze sie nie nadaja do okregowki . Zawsze znajdzie sie jakis baran ktory potrafi tylko hejtowac w sieci . W konfrotecji z Chopakami zesrałbys sie w gacie.

 6. Będąc w A klasie piłkarze narzekali na brak kasy ..
  Dostawali ją tylko ci dojeżdżający z daleka ( mam na myśli sąsiadów zza granicy), oraz ci wybitnie uzdolnieni ?
  A awansując wyżej myśleliście, ze fundusze ktoś w ogródku wykopie ??
  Zejdźcie na ziemie panowie

 7. A ja wam tak napiszę Gratuluję awansu i proponuję mocne wzmocnienia z moich obserwacji wynika że będziecie lani na grande w O niestety ale to już trzeba się nazapier….i módlcie się tylko żeby wam połowa składu została bo kontuzje gwarantowane wywalą wam min 3-5 piłkarzy (chodzi mi o sezon) dalej jeśli zaczniecie przegrywać zawodnicy stracą chęć to pewne w dodatku kasa kasa i kasa jeśli jej nie ma lepiej grać w B klasie i mieć drużynę jak rozjeb..ją ja wam życzę jak najlepiej i powodzenia ale młodymi też nic nie ugracie z tego względu że tam wyżej są już stare wygi z wszystkich stron tzw (zbieranina za kasę )inaczej się nie da u nas po wioskach gra większośc swoich jak coś to transfer 2 czy 3 a tam większośc to jak pisałem zbieranina oczywiście za kaskę a jak wy jej nie macie to jak chcecie grać ?
  Czekam z niecierpliwością na wasze mecze napewno odwiedzę wasze boisko chętnie dla mnie najlepiej jak by z lubaczowskiego grało z 7 drużyn wtedy byscie coś wywalczyli a tak czy siak strona jarosław czy przemyśl i tak nawet jak wam wyjdzie kilka meczy oni wam tak załatwią (sędziowanie)że polecicie z hukiem!

zostaw odpowiedź

Please enter your comment!
Please enter your name here