Lubaczowska A klasa: Gwiazda przypieczętowała awans do „okręgówki”

8

Trzybramkowym zwycięstwem nad Ursusem Dachnów, drużyna Gwiazdy Wielkie Oczy przypieczętowała w niedzielę (10.06) mistrzostwo lubaczowskiej A klasy i awans do jarosławskiej „okręgówki”. Porażka przybliżyła z kolei Ursus do spadku.

W Wielkich Oczach doszło do spotkania drużyn, które przed meczem miały całkowicie inne priorytety – Gwiazda chciała zapewnić sobie awans do klasy okręgowej po trzech spotkaniach bez zwycięstwa, natomiast Ursus gra o utrzymanie bytu w lubaczowskiej A klasie na następny sezon. Spotkanie w pierwszej połowie toczyło się w słabym tempie i w pierwszej połowie kibicie nie ujrzeli tu bramek. W drugiej części zdecydowanie przeważali gospodarze, którzy trzykrotnie umieszczali piłkę w bramce i po końcowym gwizdku mogli się cieszyć z upragnionego awansu do klasy okręgowej. Natomiast Ursus musi nadal walczyć i liczyć na korzystne wyniki w ostatniej kolejce.

Gwiazda Wielkie Oczy 3:0 Ursus Dachnów
2x Szkoła, T.Sęga II

W Antonikach doszło z kolei do spotkania drużyn, które walczą o ligowe podium na koniec sezonu. W mecz lepiej weszli goście, którzy już w 3. minucie mieli rzut karny – Łukasz Trojnar w polu karnym faulował Adriana Barana. Do jedenastki podszedł Mateusz Madej, ale jego strzał zdołał obronić sam „winowajca”. Goście na prowadzenie wyszli w 30. minucie, kiedy to na strzał z 18 metrów zdecydował się Damian Szmul, przełamując swoim strzałem rękawice bramkarza Startu i otwierając tym samym wynik spotkania. W drugiej połowie goście szybko podwyższyli wynik na 0:2, za sprawą Adriana Barana, który wykorzystał dośrodkowanie Szpyta. Zryw mógł wyjść na trzy bramkowe prowadzenie szybciej, lecz dobre sytuacje „sam na sam” po podaniach Daniela Sałka zmarnowali Baran oraz Cisek. W 74. minucie Zryw dopiął swojego – akcje Adriana Barana wykończył z bliskiej odległości Daniel Kwaśniak. Pięć minut później Sałek uderzył z rzutu wolnego obok muru, piłka odbiła się od słupka a do bezpańskiej futbolówki najszybciej dopadł Baran i drugi raz w tym dniu wpisał się na listę strzelców. Wynik spotkania w ostatniej akcji spotkania ustalił Młodziński.

Start Lisie Jamy 0:5 Zryw Młodów (0:1)

W pozostałych spotkaniach:

W Oleszycach Czarni podejmowali zdegradowanych do B klasy zawodników z Starego Lublińca. Gospodarze od początku spotkania mieli pełną dominację na boisku i w końcowym rozrachunku strzelili aż 10 bramek, nie tracąc żadnej. Cztery razy na listę strzelców wpisał się Paweł Derylak.

Czarni Oleszyce – Zalew Stary Lubliniec 10:0 (4:0)
Derylak cztery, Sałek dwie, Hypiak, Mazur, samobójcza, Buksak

Ciekawy przebieg miało spotkanie w Wólce Krowickiej, gdzie Rolnik mierzył się z Juwenią Cieszanów. Goście dwukrotnie gonili wynik spotkania w pierwszej połowie i dwa razy skutecznie. W drugiej połowie po strzale Krzemińskiego w 65. minucie przyjezdni wyszli na prowadzenie. Dużo emocji było także w ostatnich pięciu minutach spotkania. Najpierw to Rolnik zdołał doprowadzić do remisu za sprawą Ilnickiego. Wynik spotkania minutę przed końcem ustalił Mazurek, dając gościom trzy punkty.

Rolnik Wólka Krowicka – Juwenia Cieszanów 3:4 (2:2)
G. Furgała 7, Rafał Furgała 40, G. Ilnicki 85 – Jarosiewicz 11, 44, Krzemiński 65, Mazurek 89

Walcząca o utrzymanie Victoria Stary Dzików pewnie wygrała na wyjeździe z Błękitnymi Futory aż 1:6.

Huragan Basznia Dolna – Zdrój Horyniec 4:1 (2:1)