Odpust ku czci św. Antoniego z Padwy na Ziemi Horynieckiej

0

Zaszufladkowany przez wiernych jako „patron rzeczy zagubionych” będzie obchodził swoją uroczystość. W sobotę (9.06) i niedzielę (10.06) w Nowinach Horynieckich i Horyńcu-Zdroju odbędą się uroczystości odpustowe ku czci św. Antoniego z Padwy.

Fot. Archiwum

Kiedy coś zgubimy, to kogo prosimy o pomoc? Oczywiście wzywamy wtedy św. Antoniego. Wspiera nas nie tylko, gdy zapodzieją nam się klucze, ale też, gdy zgubimy wiarę, nadzieję, sens życia czy miłość. W najbliższy weekend będziemy mieć doskonałą okazję, by podziękować Świętemu za to, że nieustannie stoi przy naszym boku i rusza nam z pomocą. Parafia Rzymsko-Katolicka w Horyńcu-Zdroju zaprasza na Odpust ku czci św. Antoniego. Obchody rozpoczną się w sobotę o godz. 11:00 mszą świętą w Nowinach Horynieckich. Z kolei po południu, o godz. 17:00 odprawiona zostanie uroczysta msza święta z udziałem Kanclerza Kurii diecezji zamojsko-lubaczowskiej ks. Michała Maciołka. Przed mszą świętą, o godz. 16:00 odbędzie się koncert „Horynieckich Aniołków”.

W niedzielę o godz. 11:40 w kościele parafialnym odmówiona zostanie Koronka do Miłosierdzia Bożego z udziałem „Horynieckich Aniołków”. Następnie o godz. 12:00 rozpocznie się msza święta prymicyjno-odpustowa, którą odprawi ks. Krzysztof Ślimak.

AH, elubaczow.com


zostaw odpowiedź

Please enter your comment!
Please enter your name here