Kaplica Matki Bożej w Nowinach Horynieckich to miejsce do którego warto wybrać się o każdej porze roku – przekonuje gmina Horyniec-Zdrój, która na swoim profilu społecznościowym opublikowała film z zimową odsłoną tego „magicznego miejsca”. Internauci są zachwyceni!

Kaplica w Nowinach Horynieckich jest doskonale znana nie tylko mieszkańcom naszej okolicy. Każdego roku obiekt przyciąga tłumy pątnikow przybywających na uroczystości odpustowe ku czci św. Antoniego. To także spora atrakcja dla wielu turystów odwiedzających nie tylko podkarpacką część Roztocza. Jak pisze bp Mariusz Leszczyński, to tutaj czczona jest „od niepamiętnych czasów łaskami słynąca figura Matki Bożej Niepokalanie Poczętej”. Niezwykle urokliwe jest położenie obiektu, bo „kaplica stoi wśród licznych źródeł wypływających spod otaczających ją wzgórz, w uroczym wąwozie leśnym – jednym z najpiękniejszych w południowej części Roztoczańskiego Parku Krajobrazowego”. Potwierdza to film, który opublikowała na swoim profilu Gmina Horyniec-Zdrój.

Zachęcamy nie tylko do obejrzenia, ale także do wędrówki do tego, jak to opisuje jedna z internautek w komentarzu, „magicznego miejsca”.

Film jest dostępny na FB profilu Gminy Horyniec-Zdrój.

elubaczow.com, hp

3 komentarze

  1. Nie ma żadnego Roztoczańskiego Parku Krajobrazowego! Jest Południoworoztoczanski Park Krajobrazowy. To już w gminie wiedzieć powinni.
    Dawniej to była magia ale teraz? Niewiele z tego zostało. Coraz więcej betonu

zostaw odpowiedź

Please enter your comment!
Please enter your name here