Tylko w przeciągu ostatnich trzech dni lubaczowska drogówka zatrzymała prawa jazdy dwóm kierowcom, którzy w terenie zabudowanym znacząco przekroczyli dozwoloną prędkość. Obaj otrzymali także mandaty i punkty karne.

W poniedziałek (04.05) przed godz. 8, policjanci z Ogniwa Ruchu Drogowego lubaczowskiej komendy zauważyli opla jadącego z dużą prędkością po jednej z ulic Lubaczowa. Policyjny przyrząd do pomiaru prędkości wskazał 104 km/h. Po zatrzymaniu rozpędzonego auta okazało się, że za kierownicą siedział 19-letni mieszkaniec Horyńca-Zdroju.

We wtorek (05.05) wieczorem w Wólce Krowickiej, funkcjonariusze kontrolujący prędkość zatrzymali kierowcę mercedesa. 30-letni obywatel Ukrainy pędził w obszarze zabudowanym z prędkością 111 km/h. To o 61 km/h więcej, niż przewidują przepisy.

Obaj kierowcy stracili swoje prawa jazdy oraz zostali ukarani mandatem i 10 punktami karnymi. Przez najbliższe 3 miesiące kierowcy ci mają zakaz prowadzenia pojazdów.

Policjanci zatrzymali także mężczyznę kierującym osobowym audi, który wcześniej stracił prawo jazdy na okres trzech miesięcy. Teraz 34-letni mieszkaniec Lubaczowa będzie musiał liczyć się z przedłużeniem tego okresu do pół roku.

Policjanci przypominają: Jeżeli kierowca straci prawo jazdy za przekroczenie prędkości w obszarze zabudowanym na okres 3 miesięcy i w ciągu tego okresu zostanie zatrzymany, będzie miał przedłużony okres cofnięcia uprawnień do 6 miesięcy. Kolejna jazda autem bez prawa jazdy będzie skutkować całkowitym cofnięciem uprawnień.

elubaczow.com, KPP Lubaczów


zostaw odpowiedź

Please enter your comment!
Please enter your name here