Za nami III Leśny bieg do źródeł

0

W niedzielę (20.05) już po raz trzeci Nadleśnictwo Lubaczów, wspólnie ze Stowarzyszeniem Rozwoju Nowin Horynieckich, Parafią Rzymskokatolicką w Horyńcu-Zdroju oraz Gminą Horyniec, zorganizowali „Leśny bieg do źródeł”.

Fot. Nadleśnictwo Lubaczów

Ideą tej imprezy jest pokazanie malowniczego terenu ziemi horynieckiej i propagowanie zdrowego trybu życia poprzez aktywność na łonie natury. Uczestnicy rywalizacji mieli do wyboru przejście 6 km trasy w ramach marszu nordic walking lub 13 kilometrowy bieg. Start i meta zawodów umiejscowione były tuż przy drewnianej kapliczce z źródłem wody w jej wnętrzu, w której jest czczona od niepamiętnych czasów Matka Boża Niepokalanie Poczęta. Na trasie biegacze mogli zobaczyć m.in. kamieniołom w Bruśnie, czy dostrzegalnię przeciwpożarową w leśnictwie Polanka.

– Największe wrażenie zrobiły na uczestnikach tutejsze jary i wąwozy. Urozmaicona rzeźba terenu zwiększyła nieco trudność trasy w porównaniu do trasy z ubiegłego roku poprzez konieczność pokonywania stosunkowo stromych podbiegów. Po trudach współzawodnictwa na uczestników zawodów czekał ciepły posiłek, przy którym były snute plany organizacji biegu w przyszłym roku – czytamy na stronie Nadleśnictwa Lubaczów.

W rywalizacji biegowej kat. OPEN zwyciężył Paweł Szawan z Przeworskiej Grupy Biegowej (55:56,15) przed Michałem Kozakiem (56:21,24) i Kamilem Motyką (56:41,20) – obaj z Jarosławia. Tuż za podium znalazł się miejscowy biegacz Bogdan Klóska (57:29,91). Całe podium wśród kobiet opanowały zawodniczki Biegomanii Lubaczów – najszybsza była Beata Ferenc, druga na metę dotarła Małgorzata Młodzińska, a trzecia Monika Picur.

W marszu nordic walking zwyciężył Józef Biały z Oleszyc, a wśród pań Aneta Balawender z Zalesia.

elubaczow.com, Nadleśnictwo Lubaczów


zostaw odpowiedź

Please enter your comment!
Please enter your name here