Kiełbasa sielska, wytwarzana według unikatowej receptury przez Bogusława Szymańskiego z Nowego Sioła, została wpisana na listę produktów tradycyjnych Ministerstwa Rolnictwa i Rozwoju Wsi. To nie tylko powód do dumy, ale także szansa na szerszą promocję.

Kiełbasa sielska wytwarzana jest przez Bogusława Szymańskiego, a jej nazwa pochodzi od miejscowości produkcji – Nowego Sioła (gm. Cieszanów). To gruba wieprzowa kiełbasa z dużymi kawałkami szynki w naturalnym jelicie baranim, lekko pomarszczona, przewiązana sznurkiem. Smak jej jest charakterystyczny dla kiełbasy wieprzowej wędzonej, z wyczuwalnym aromatem czosnku i pieprzu. Wyrabiana jest według unikatowej 70-letniej receptury. Wędzenie tej kiełbasy trwa dłużej od tradycyjnej, co znacząco podnosi jej walory smakowe. Wyrób ten cieszy się już od dawna niesłabnącym uznaniem wśród mieszkańców powiatu lubaczowskiego oraz na całym Podkarpaciu i Lubelszczyźnie. Kiełbasa sielska była wystawiana na konkursach, m.in. „Nasze Kulinarne Dziedzictwo – Smaki Regionów” oraz „Najlepszy produkt tradycyjny Polski Wschodniej” organizowanych w ramach inicjatywy pn. „Na Kulinarnym Szlaku Polski Wschodniej”, na których zajęła pierwsze miejsca.

Teraz wyrób Bogusława Szymańskiego może oficjalnie pochwalić się wpisem na listę produktów tradycyjnych Ministerstwa Rolnictwa i Rozwoju Wsi, co daje kolejne możliwości jego promocji i potwierdza jego najwyższą jakość.

Wędliny na terenie powiatu lubaczowskiego można kupić:
Nowe Sioło 117 (w każdy piątek od godz. 15 do godz. 19, zamówienia tel. 662 449 738),
– Sklep Mięso-Wędliny Danuta Dopko, Lubaczów, ul. św. Anny 3A.

Kiełbasa sielska została wpisane na listę produktów tradycyjnych Ministerstwa Rolnictwa i Rozwoju Wsi.
reklama
Ten baner wyświetlono 2 129 073 razy.

1 KOMENTARZ

zostaw odpwiwedź

Please enter your comment!
Please enter your name here