Ostatnie przygotowania do Rajdu „Niepodległości”

1

Organizatorzy już „dopinają ostatnie guziki”. 26 maja ruszy IV Roztoczański Rowerowy Rajd „Niepodległości” – Green Velo 2018. Tegoroczna edycja odbędzie się pod patronatem Prezydenta Andrzeja Dudy.

Fot. rajd.powiatlubaczowski.pl

– Nasze przedsięwzięcie jest godną uznania inicjatywą upamiętniającą bohaterów walczących o wolność narodu i Ojczyzny, służy upamiętnieniu oraz upowszechnieniu patriotycznych postaw, dokonań i aspiracji Polaków. – tłumaczą organizatorzy rajdu.

Tegoroczna edycja odbywa się pod hasłem „100-lecie niepodległości Polski – rajd dla Niepodległej”. Rowerzyści chcąc oddać hołd Rodakom, którzy walczyli o odzyskanie wolności przez Polskę pokonają 70-cio kilometrową trasę (Lubaczów, Horyniec – Zdrój, Narol, Cieszanów), która przebiegać będzie przez malownicze tereny Roztocza, w tym Wschodni Szlak Rowerowy Green Velo. Podczas rajdu zaprezentowane zostaną miejsca i symbole przeszłości: pomniki, mogiły i krzyże. W miejscach przystankowych cykliści poznają historię regionu, którą opowiedzą gospodarze gmin i miast powiatu oraz przewodnicy.

Tradycyjnie na mecie rajdu odbędzie się loteria fantowa. Do wygrania są atrakcyjne nagrody, min. trzy Vouchery na wycieczki z grupy Horyzonty, dwa rowery trekkingowe, kaski rowerowe, latarki i różnego rodzaju akcesoria rowerowe. Dodatkową atrakcją dla uczestników będzie nocny quest po Cieszanowie w czasie, którego odbędą się krótkie koncerty w cerkwi (Lwowski Chór „Eteria”), synagodze (muzyka klezmerska – grupa ze szkoły muzycznej w Lubaczowie), na terenie kąpieliska „Wędrowiec” (muzyka rockowa i bluesowa).

AH, elubaczow.com

reklama
Ten baner wyświetlono 2 129 025 razy.

1 KOMENTARZ

  1. Co ma oznaczać „roztoczański” w tym rajdzie? Patrząc na jego trasę, to nie ma nawet jednego metra przebiegającego przez Roztocze, organizatorzy zrobili rajd przez Płaskowyż Tarnogrodzki – element Kotliny Sandomierskiej. Trasa biegnie tak, że tylko na odcinku Świdnica – Nowe Brusno przez chwilę widać w oddali pagóry roztoczańskie, ale w żadnym przypadku trasa po Roztoczu NIE BIEGNIE

zostaw odpwiwedź

Please enter your comment!
Please enter your name here