W Lubaczowie rusza „Tydzień Bibliotek”

0

Po raz kolejny Miejska Biblioteka Publiczna w Lubaczowie przyłącza się do ogólnopolskiej akcji „Tydzień Bibliotek” zapraszając w dniach 8-15 maja na szereg atrakcji.

Stowarzyszenie Bibliotekarzy Polskich po raz piętnasty przygotowuje program promocji czytelnictwa. W tym roku hasłem przewodnim jest „(DO)WOLNOŚĆ CZYTANIA”. Motto zostało wybrane przez Okręg SBP w Opolu. Podkreśla rolę czytania i bibliotek w poprawie jakości życia, edukacji oraz zwiększenie prestiżu zawodu bibliotekarza i zainteresowanie książką szerokich kręgów społeczeństwa. Jest ono także nawiązaniem do obchodów 100-lecia odzyskania przez Polskę niepodległości, bo czytanie było i jest ważnym elementem zachowania tożsamości, historii, tradycji i kultury narodu.

Lubaczowska Miejska Biblioteka Publiczna również chce, by instytucja postrzegana była przez ludzi jako placówka na trwale wpisana w pejzaż kulturowy. Tydzień Bibliotek ma wzmocnić ten przekaz, dlatego dyrekcja i pracownicy zapraszają od 8 do 15 maja na szereg atrakcji. W programie znalazły się liczne spotkania i warsztaty. Nie zabraknie również raju rowerowego „Odjazdowy bibliotekarz”. Cykliści tym razem ruszą „Szlakiem wolności”.

Szczegółowy program dostępny jest na stronie MBP oraz na plakacie:

AH, elubaczow.com

Zobacz także

zostaw odpowiedź

Please enter your comment!
Please enter your name here