Za nami Hufcowy Powiatowy Festiwal Piosenki Harcerskiej

1

W miniony piątek (22.03) w Domu Kultury w Lisich Jamach odbył się Hufcowy Powiatowy Festiwal Piosenki Harcerskiej pt. „Spotkanie z Druhną Nutką”. W związku z obchodami setnej rocznicy powstania ZHP i odzyskania przez Polskę niepodległości, festiwalowi przeświecało hasło „Nie boję się niczego… Ta pieśń o harcerzu jest”.

Fot. Hufiec ZHP Lubaczów [4]
Celem festiwalu była m.in. prezentacja piosenek o harcerzach, służbie Ojczyźnie, harcerskich ideałach, promocja dorobku kulturalnego gromad zuchowych i drużyn harcerskich, twórcze uaktywnianie dzieci i młodzieży, integracja środowisk harcerskich, a tym samym wzmocnienie wspólnoty hufca.

W konkursie wzięło udział 18 zespołów z drużyn działających w szkołach na terenie powiatu lubaczowskiego. Jury przyznało następujące miejsca i wyróżnienia:

W kategorii Zuchy najlepiej zaprezentowała się 1 Gromada Zuchowa z Lisich Jam, która zdobyła I miejsce, II miejsce przypadło 15 GZ Płonące Iskierki z Krowicy Samej, III miejsce wyśpiewała 3 GZ Słoneczniki z Młodowa oraz 2 GZ Przyjazne Ogniki z Horyńca Zdroju.

W kategorii Harcerze jury I miejsce przyznało 1 DH im. W. Witosa z Baszni Dolnej, II miejsce zdobyła 3 DH z Rudy Różanieckiej, a III miejsce zajęły exeqo 9 DH z Krowicy Samej i 7 DH z Lisich Jam.

W kategorii Harcerze starsi I miejsce zdobyła exqo 10 DSH Wilki z Publicznego Gimnazjum Nr 1 w Lubaczowie oraz Drużyna Starszoharcerska z Cewkowa.

W kategorii Drużyny wielopoziomowe najlepsza okazała się 5 DHW im. Janka Bytnara z Zespołu Szkół Publicznych w Młodowie, II miejscem nagrodzono 2 DHW z Horyńca Zdroju , a III miejsce zajęła 37 DHW z Wielkich Oczu.

Zdobywcy pierwszych miejsc będą reprezentować Hufiec Lubaczów oraz Powiat Lubaczowski na eliminacjach wojewódzkich, które odbędą się w maju, w Mielcu.

W sumie w konkursie wzięło udział 234 uczestników. Laureaci otrzymali nagrody rzeczowe ufundowane przez Urząd Miasta w Lubaczowie, Gminny Ośrodek Kultury w Lubaczowie oraz Powiatowe Centrum Kultury w Lubaczowie.

Wszyscy wykonawcy otrzymali słodkie nagrody pocieszenia ufundowane przez Komendę Hufca ZHP w Lubaczowie. Dyplomy dla uczestników festiwalu oraz podziękowania dla instruktorów wykonało Powiatowe Centrum Kultury w Lubaczowie.

Organizatorami konkursu była Komenda Hufca ZHP w Lubaczowie oraz Powiatowe Centrum Kultury w Lubaczowie. Współorganizatorem festiwalu był Gminny Ośrodek Kultury w Lubaczowie oraz Zespół Szkolno-Przedszkolny w Lisich Jamach. Z ramienia szkoły koordynatorkami przygotowań do festiwalu były druhny: Marta Polak i Beata Streit.

elubaczow.com, lubaczow.com.pl

Zobacz także

1 komentarz

  1. Kiedyś to brało sie pod uwage instrumenty, warsztat wokalny oraz umondurowanie. Teraz niestety Jury (jeśli można takie nazwać) patrzy jedynie na układy, znajomości. „A córka koleżanki śpiewa to nie wypada żeby nie miała pierwszego miejsca.” Obciach.

zostaw odpowiedź

Please enter your comment!
Please enter your name here